Intră acum și în grupul de
Este vorba de drumurile Muşeniţa- Frătăuţi şi Calafindeşti- Botoşeniţa- Negostina. Inginerul şef al Regiei de Drumuri şi Poduri Suceava, Eugen Girigan, a declarat că pe cele două trasee incă nu se poate acţiona cu utilajele de deszăpezire. „Stratul de zăpadă atinge 6- 7 centimetri insă nu putem interveni cu autofreza datorită vintului infiorătorâ€, a spus Girigan.
Intră acum și în grupul de