Fotbal. Campionatul Municipal – Interconti, lider dupa doua etape

În cursul saptamânii care a trecut s-au jucat meciurile etapei a III-a în cadrul Campionatului Municipal editia 2007-2008. Pâna la aceasta ora, campionatul s-a desfasurat fara sincope, amânari sau neprezentari. Au fost si câteva meciuri spectaculoase.

Rezultatele complete ale etapei a III-a:

NTS –  Lese & Bun   5-2

Interconti – T.P.L.         5-1

Eurolines Tour – Pro Casa  0-3

FC Scheia – Rich Club    1-3

Florconstruct – Distribution Magic  3-1

Adicost – Revine     1-5

Ambro – Adistal     7-2

Adria – Omniasig     0-5
 

NTS – LESE & BUN 5-2

NTS-ul este o echipa în care se regasesc câtiva jucatori care au activat si în campionatul trecut si sunt obisnuiti cu suprafata sintetica. Pentru adversari mai este nevoie de o perioda de acomodare.

Au jucat:

NTS: Tcaciuc, Maftei, I. Cazacu, Blamovici, Avramiuc, Târnovan, Afloarei, Dranca.

LESE & BUN: Stefan, Râsca, Doru, Lesenciuc, Frasina, Bunduc, Bordeianu, Volosciuc, Ciubotaru, Maria.

Goluri: Tcaiuc 3 , Târnovan, Avramiuc, Cornel Stefan 2.
 

TPL – Interconti 1-5

Desi s-au întarit serios prin venirea la echipa a fratilor Zubjinschi, TPL-ul nu a putut face fata nici echipei aflate în mare forma.

Au jucat:

TPL: Nastase – Pavaloaie, Ungureanu, Tacu, Holca, C. Zubjinschi, M. Zubjinschi, Vasilovici, Tibuleac, Tudose, Rusu, Fodor.

Interconti: Vornicu – Nacu, Mosuc, Mihai Marius, M. Balta, Tcaciuc, Ududec, R. Craciun, Luca, Magdalena.

Au marcat M. Zubjinschi pentru TPL, respectiv Craciun 2, Tcaciuc 2 si Magdalena.
 

Eurolines Tour – Pro Casa 0-3

Pro Casa are în componenta echipei câtiva ani în municipal, Eurolines se afla în perioada de omogenizare a echipei.

Au jucat:

Eurolines: Pascaru-Puiu Petrica, I. Prichici, Curic, Iacoban, M. Giurca, B. Giurca, Calin, Bilouseac, Barba, Râpan, Roman, Sarambel, Curba.

Pro Casa: Simileac-Spânu, R. Hritcu, A. Hritcu, Alexa, Botusan, Savin, Tipirigan, Namuleac.

Goluri: R. Hritcu 2 si Alexa.
 

Ambro – Adistal 7-2

Meci deosebit de echilibrat în prima repriza care de altfel s-a încheiat la egalitate 0-0. În partea a doua a jocului odata cu intrarea la Ambro a lui Dan Rata, echilibrul s-a rupt si au început sa curga golurile.

Au jucat:

Ambro: Baitan-Radasanu, Cibireac, Buta, Iriciuc, Cozma, Sumanaru, Rata.

Adistal: Casteniuc-Iacob, Uriciuc, G. Neamtu, Nicolae, Fl. Neamtu, Nicolaiciuc, Bocancea.

Goluri: Rata 2, Cibireac 2 , Sumanaru si Uriciuc.

Revine – Adicost 5-1

Meci bun facut de echipa lui Iliuta Trandafir, care desi a întâlnit o formatie în care au evoluat D. Mihaila sau D-tru Ene, si-au facut jocul si au învins la o diferenta clara.

Au jucat:

Revine: Tauteanu-Trandafir, Siminiceanu, Gugianu, Podariu, David, N. Grosu, O. Ciobanu, Juncanaru, Romascanu.

Adicost: Fodor-D. Ene, D. Mihaila, Murariu, Sârbu, Morosanu, Sârbusca, Istrate, Manole, Boisteanu, Pânzariu, Perlinschi.

Goluri: Siminiceanu 2, David, Gugianu si Ciobanu, pentru Revine, respectiv Sârbu.

Daca toate echipele au sustinut cel putin câte doua jocuri, am alcatuit si un clasament:

1. Interconti   3 3 0 0 17-4 9p.

2. Ambro   2 2 0 0 13-2 6

3. Revine   2 2 0 0 12-2 6

4. Omniasig   3 2 0 1 10-2 6

5. Rich Club   2 2 0 0 10-3 6

6. NTS   2 2 0 0 10-6 6

7. Pro Casa   2 2 0 0 4-0 6

8. Florconstruct  2 2 0 0 4-1 6

9. Adicost   3 1 0 2 4-10 3

10. Eurolines  2 0 1 1 3-6 1

11. Lese& Bun  3 0 1 2 6-15 1

12. Distribution Magic 2 0 0 2 1-5 0

13. FC Scheia  2 0 0 2 1-6 0

14. Adistal   2 0 0 2 6-12 0

15. TPL   2 0 0 2 1-11 0

16. Adria   3 0 0 3 5-21 0
 

Etapa a IV-a se va desfasura dupa urmatorul program:

Luni 8.10

ora 18.00 TPL – Rich Club

ora 19.00 NTS – Pro Casa

Marti 9.10

Ora 20.00 Interconti – Adistal

Ora 21.00 FC Scheia – Omniasig

Miercuri 10.10

Ora 20.00 Florconstruct – Revine

Ora 21.00 Eurolines – Adicost

Joi 11.10

Ora 20.00 Ambro – Lese&Bun

Ora 21.00 Adria – Distribution Magic