Fotbal. Liga a IV-a- juniori » Trei echipe, la mare lupta, in fruntea clasamentului

Duminica, 21 octombrie, s-au disputat meciurile etapei a XI?a în cadrul Campionatului Ligii a IV?a – juniori. Iata care au fost rezultatele:

Bucovina Badeuti – Minerul Iacobeni?Ciocanesti 3?1

CSO Viitorul Liteni – Rapid CFR Suceava 0?4

CS Juventus II Falticeni – Unirea Boroaia 5?0

Foresta Moldovita – FC Cetatea II Suc.?Arbore 1?6

CS Gura Humorului – Flacara Rosie Udesti 3?0

Florconstruct Patrauti – Zimbrul Siret 2?4

Bradul Putna – Avântul Todiresti 3?0

CSM Bucovina Radauti – CSM Dorna Vatra Dornei 0?8

În urma acestor rezultate, pe podium se afla echipele CS Gura Humorului (antrenor, Gigi Lazar), Rapid CFR Suceava (antrenor, Mircea Vezeteu) si CS Juventus II Falticeni (antrenor, Bogdan Anton).

 

Clasament

          1.       CS Gura Humorului                      11      10      1        0        33?5   31

          2.       Rapid CFR Suceava                      11      10      0        1        43?8   30

          3.       Juventus II Falticeni                    11      9        0        2        51?11  27

          4.       Cetatea II Suc.?Arbore                 11      6        3        2        36?16  21

          5.       Bradul Putna                              11      7        1        3        31?17  21

          6.       Flacara Rosie Udesti                    11      6        2        3        29?26  20

          7.       Zimbrul Siret                              11      5        2        4        32?29  17

          8.       Unirea Boroaia                            11      5        1        5        31?31  16

          9.       CSM Dorna V. Dornei                    11      4        3        4        38?18  15

          10.     Avântul Todiresti                         11      4        1        6        26?30  13

          11.     Florconstruct Patrauti                   11      4        0        7        24?46  12

          12.     Bucovina Badeuti                         11      4        0        7        11?43  12

          13.     CSM Bucovina Radauti                   11      3        1        7        22?41  10

          14.     Foresta Moldovita                        11      2        0        9        7?37   6

          15.     Minerul Iacobeni?Ciocanesti            11      1        0        10      9?62   3

          16.     CSO Viitorul Liteni                         11      0        1        10      13?37  1