Fotbal, Liga a IV-a- juniori » CS Gura Humorului si Rapid CFR Suceava merg cap la cap

Campionatul Ligii a IV-a de juniori a ajuns la etapa a XIII-a. CS Gura Humorului si Rapid CFR Suceava se mentin în fruntea clasamentului, „feoviarii” fiind la un singur punct în spatele humorenilor. În ultima etapa liderul a obtinut o victorie la limita, 1-0 cu Avântul Todiresti în timp ce Rapid CFR Suceava a facut scorul etapeui, învingând cu 6-3 la Badeuti. Iata rezultatele complete ale rundei a XIII-a:

Bucovina Badeuti – Rapid CFR Suceava                3-6

Minerul Iacobeni Ciocanesti – Unirea Boroaia         2-4

Viitorul Liteni – Cetatea II Suceava Arbore           1-4

Juventus II Falticeni – Flacara Rosie Udesti           1-1

CS Gura Humorului – Avântul Todiresti                 1-0

Florconstruct Patrauti – Dorna Vatra Dornei          1-1

Bradul Putna – Bucovina Radauti                        4-0

Foresta Moldovita – Zimbrul Siret – amânat

 

Clasament

1.       CS Gura Humorului                        13      12      1        0        37-6   37p

2.       Rapid CFR  Suceava                      13      12      0        1        52-11  36p

3.       Juventus II Falticeni                      13      10      1        2        61-12  31p

4.       Bradul Putna                                13      8        1        4        35-22  25p

5.       Cetatea II Suceava Arbore             13      7        3        3        40-26  24p

6.       Flacara Rosie Udesti                      13      7        3        3        38-28  24p

7.       Unirea Boroaia                              13      7        1        5        41-33  22p

8.       Dorna Vatra Dornei                        13      5        4        4        44-19  19p

9.       Zimbrul Siret                                12      5        2        5        33-32  17p

10.     Avântul Todiresti                           13      5        1        7        30-32  16p

11.     Bucovina Badeuti                           13      5        0        8        16-49  15p

12.     Florconstruct Patrauti                    13      4        1        8        26-51  13p

13.     Bucovina Radauti                          13      3        1        9        22-47  10p

14.     Foresta Moldovita                          12      2        0        10      8-45   6p

15.     Minerul Iacobeni Ciocanesti             13      1        0        12      11-69  3p

16.     CSO Viitorul Liteni                         13      0        1        12      14-57  1p