Fotbal, Juniori C – 1993 : CSS Radauti face scorul etapei si urca pe primul loc

Sâmbata, 10 noiembrie, s-au disputat meciurile etapei a XII-a din cadrul campionatului de juniori C, nascuti în 1993 si mai târziu. Iata rezultatele consemnate:

Vointa Iaslovat – Bucovina Fundu Moldovei           1-2

Raraul Câmpulung – CSS Radauti                        1-13

FC Cetatea Suceava – Juventus Falticeni            0-0

CS Scoala de fotbal Radauti – Dorna V. Dornei      0-12

LPS II Suceava – Viitorul Arbore –                      nedisputat

CN „Nicu Gane” Falticeni – LPS I Suceava             1-1

CS Gura Humorului – Sporting Bunesti                  2-0

În urma acestor rezultate juniorii radauteni de la CSS, antrenati de Viorel Stoica au urcat pe primul loc al clasamentului.

 

Clasament

 

1.       CSS Radauti                      11      10      1        0        93-5   41p

2.       Juventus Falticeni               12      10      1        1        46-7   41p

3.       LPS I Suceava                    12      9        2        1        83-8   38p

4.       Dorna Vatra Dornei              12      7        1        4        46-25  29p

5.       CN “Nicu Gane” Falticeni       11      6        2        3        27-12  26p

6.       LPS II Suceava                   10      6        2        2        35-21  26p

7.       Viitorul Arbore                     11      6        1        4        21-23  25p

8.       CS Gura Humorului               12      4        2        6        24-22  18p

9.       Cetatea Suceava                11      3        5        3        25-12  17p

10.     Bucov. Fundu Moldovei         11      3        3        5        19-36  15p

11.     CSM Raraul C-lung               12      2        1        9        10-58  9p

12.     Vointa Iaslovat                    12      2        0        10      11-68  8p

13.     Sporting Bunesti                  12      1        1        10      11-65  5p

14.     Scoala de fotbal Radauti       11      0        0        11      5-93   0p     

Etapa viitoare (sâmbata, 17 noiembrie, ora 11)

Viitorul Arbore – CS Scoala de fotbal Radauti

Sporting Bunesti – Vointa Iaslovat

Bucovina Fundu Moldovei – CN „Nicu Gane” Falticeni

Dorna Vatra Dornei – CS Gura Humorului

CSS Radauti – LPS II Suceava

AS Juventus Falticeni – Raraul Câmpulung

LPS I Suceava – FC Cetatea Suceava