Fotbal. Liga a V-a : Releul Mihoveni si Avantul Frasin, lideri. Plesul Bogdanesti forfait?

Duminica s-au disputat meciurile penultimei etape din cadrul Ligii a V-a. Releul Mihoveni a învins cu 4-2 pe Unirea Horodnic si ramâne liderul Seriei I în timp ce Bradul Vama a câstigat cu 3-0 (la masa verde) întâlnirea de la Bogdanesti, în care gazdele de la Plesul nu s-au prezentat la un meci programat pe teren propriu.

Iata rezultatele complete înregistrate în etapa a XIV-a:

Seria I

Releul Mihoveni – Unirea Horodni                                  4-2

Bucovina Calafindesti – Constructorul Darmanesti            7-3

FC Marginea – Recolta Fântânele                                 11-0

Avântul Volovat – Locomotiva Dornesti                         1-1

Viitorul Adâncata – Scoala de Fotbal Radauti                  9-1

Progresul Fratautii Vechi – Flacara Vicovu de Jos             4-0

Nord Bucovina Fratautii Noi – Polul Nord Falcau               5-3

Stiinta Mitoc – Locomotiva Zvoristea                            2-1

Clasament

1.       Releul Mihoveni                   14      12      1        1        68-26  37p

2.       Locomotiva Dornesti            14      11      1        2        65-29  34p

3.       Stiinta Mitoc                      14      9        1        4        47-32  28p

4.       Viitorul Adâncata                14      9        1        4        43-33  28p

5.       Avântul Volovat                  14      8        2        4        43-22  26p

6.       Flacara Vicovu de Jos          14      8        1        5        64-50  25p

7.       Locomotiva Zvoristea          14      8        0        6        42-24  24p

8.       Progresul Fratautii Vechi      14      7        2        5        34-20  23p

9.       NB Fratautii Noi                  14      7        1        6        28-39 22p

10.     Recolta Fântânele               14      6        1        7        48-49  19p

11.     Unirea Horodnic                  14      5        2        7        36-37  17p

12.     FC Marginea                       14      5        1        8        50-41  16p

13.     Polul Nord Falcau                14      4        1        9        31-40  13p

14.     Constr. Darmanesti              14      3        0        11      28-63  9p

15.     Bucovina Calafindesti           14      2        1        11      31-53  7p

16.     Scoala de fotbal Radauti      14      0        0        14      13-128 0p

Seria a II-a

Somuzul Preutesti – Moldova Draguseni                         2-0

FC Pojorâta – Inter Capu Câmpului                               2-3

Bistrita Brosteni – Forestierul Frumosu                           4-0

Vointa Stroiesti – Progresul Salcea                               2-2

Victoria Solca – Avântul Frasin                                    0-3

CSM Raraul II C-lung – Vointa Liteni Moara                    3-0

Victoria Paltinoasa – Steaua Dumbraveni                       1-1

Plesul Bogdanesti – Bradul Vama                                  0-3

Victoria Solca, Vointa Liteni Moara si Plesul Bogdanesti nu s-au prezentat si pierdut cu 0-3.

Duminica s-a disputat si întâlnirea dintre Avântul Frasin si CSM Raraul II Câmpulung, meci contând pentru etapa a XV-a. Cele doua formatii aveau programate meciuri cu Victoria Solca respectiv Vointa Liteni Moara, echipe retrase din competitie. Echipa lui Dragos Sahlean s-a impus cu 3-0 si s-a distantat la 6 puncte de Bradul Vama, ocupanta locului secund al Seriei a II-a.

Clasament

1.       Avântul Frasin           15      13      2        0        58-10  41p

2.       Bradul Vama             14      11      2        1        49-12  35p

3.       Inter Capu Câmpului  14      8        4        2        46-18  28p

4.       Steaua Dumbraveni   14      7        3        4        37-22  24p

5.       Victoria Paltinoasa    14      7        3        4        25-18  24p

6.       Vointa Stroiesti        14      7        2        5        34-24  23p

7.       CSM Raraul II           15      6        4        5        32-26  22p

8.       Plesul Bogdanesti      14      7        1        6        30-27  22p

9.       Somuzul Preutesti     14      7        1        6        32-30  22p

10.     Bistrita Brosteni        14      7        0        7        35-22  21p

11.     Moldova Draguseni    14      5        2        7        23-31  17p

12.     FC Pojorâta              14      3        2        9        21-40  11p

13.     Victoria Solca           14      3        1        10      21-49  10p

14.     Forestierul Frumosu   14      2        3        9        19-67  9p

15.     Progresul Salcea       14      1        4        9        22-45  7p

16.     Vointa Liteni-Moara   14      1        0        13      9-57   3p

Miercuri, de la ora 13, este programata ultima etapa. Iata programul jocurilor din cele doua serii:

Seria I

Locomotiva Zvoristea – Releul Mihoveni

Unirea Horodnic – Bucovina Calafindesti

Constructorul Darmanesti – FC Marginea

Recolta Fântânele – Avântul Volovat

Locomotiva Dornesti – Viitorul Adâncata

CS Scoala de fotbal Radauti – Progresul Fratautii Vechi

Flacara Vicovu de Jos – Nord Bucovina Fratautii Noi

Polul Nord Falcau – Stiinta Mitoc

Seria a II-a

Bradul Vama – Somuzul Preutesti

Moldova Draguseni – FC Pojorâta

Inter Capu Câmpului – Bistrita Brosteni

Forestierul Frumosu – Vointa Stroiesti

Steaua Dumbraveni – Plesul Bogdanesti