Fotbal. Liga a V-a : Duminica incepe si „Onoarea”

Duminica, 2 martie, se vor disputa meciurile primei etape a returului din Seria I si a II-a a Ligii a V-a. Iata programul întâlnirilor:

Seria I

Locomotiva Zvoristea – Polul Nord Falcau

Arbitri: A. Ailenei – N. Negrea, C. Mocanu – Falticeni

Observator: D. Blanaru – Falticeni

Flacara Vicovu de Jos – Stiinta Mitoc

Arbitri: I. Mateiciuc – I. Ihnatiuc, D. Trofin – Siret

Observator: I. Ion – Radauti

CS Scoala de fotbal Radauti – Nord Bucovina Fratautii Noi

Arbitri: B. Cont – St. Boariu, I. Gramada – Suceava

Observator: D. Catargiu – Suceavat

Locomotiva Dornesti – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: Gh. Iriciuc – Al. Filipciuc, A. Ilisai – Suceava

Observator: R. Craioveanu – Suceava

Recolta Fântânele – Viitorul Adâncata

Arbitri: Th. Morosan – L. Chilariu, L. Nimigean – Suceava

Observator: O. Steiciuc – Falticeni

Constructorul Darmanesti – Avântul Volovat

Arbitri: D. Ursache – L. Nataras, V. Ihnatiuc – Siret

Observator: I. Sopon – Suceava

Unirea Horodnic – FC Marginea

Arbitri: I. Lucaci – L. Bleclea, A. Tonet – Suceava/Radauti

Observator: O. Onciul – Radauti  

Releul Mihoveni – Bucovina Calafindesti

Arbitri: M. Hopulele – B. Hopulele, C. Popovici – Gura Humorului/Suceava

Observator: C. Bosânceanu – Suceava

Clasamentul omologat
 

1. Releul Mihoveni  15 12 2 1 70-28 38p

2. Locomotiva Dornesti 15 12 1 2 78-30 37p

3. Viitorul Adâncata  15 9 1 5 54-46 28p

4. Stiinta Mitoc  15 9 1 5 47-40 28p

5. Progresul Fratautii Vechi 15 8 2 5 42-20 26p

6. Avântul Volovat  15 8 2 5 45-26 26p

7. Locomotiva Zvoristea 15 8 1 6 44-17 25p

8. Flacara Vicovu de Jos 15 8 1 6 66-54 25p

9. Nord Bucovina Fratautii Noi 15 8 1 6  32-41 25p

10. Recolta Fântânele  15 7 1 7 52-51 22p

11. Unirea Horodnic  15 6 2 7 41-39 20p

12. FC Marginea  15 6 1 8 53-43 19p

13. Polul Nord Falcau  15 5 1 9 39-40 16p

14. Constr. Darmanesti 15 3 0 12 33-66 9p

15. Bucovina Calafindesti 15 2 1 12 35-58 7p

16. Scoala de fotbal Radauti 15 0 0 15 15-136 0p

Seria a II-a

Bradul Vama – Steaua Dumbraveni

Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, V. Nemes – Gura Humorului/Vatra Dornei

Observator: D. Sutea – Iacobeni
 
Eusadi Negostina – sta.

Avântul Frasin – Victoria Paltinoasa

Arbitri: S. Pintea – C. Ionita, V. Parfenie – Falticeni

Observator: B. Agafitei – Dolhasca

Progresul Salcea – CSM Raraul II C-lung Moldovenesc

Arbitri: I. Ignat – Em. Radasanu, I. Tîmpescu – Suceava

Observator: I. Chilariu – Suceava

Forestierul Frumosu – sta.

Inter Capu Câmpului – Vointa Stroiesti

Arbitri: Fl. Onesim – Al. Blanaru, I. Gogonel – Falticeni

Observator: B. Mihaila – Falticeni

Moldova Draguseni – Bistrita Brosteni

Arbitri: M. Irimie – A. Itco, V. Tanasa – Suceava

Observator: V. Schumacher – Falticeni

Somuzul Preutesti – FC Pojorâta

Arbitri: Ad. Radasanu – V. Vranau, C. Tabarcea – Suceava

Observator: A. Buruiana – Falticeni.

Clasamentul omologat

1. Avântul Frasin  12 10 2 0 40-9 32p

2. Bradul Vama  12 8 3 1 40-11 27p

3. Inter Capu Câmpului 12 7 3 2 38-18 24p

4. Steaua Dumbraveni 12 5 3 4 31-20 18p

5. Victoria Paltinoasa  12 5 3 4 20-17 18p

6. Somuzul Preutesti  12 5 2 5 25-29 17p

7. Vointa Stroiesti  12 5 1 6 27-27 16p

8. Bistrita Brosteni  12 5 0 7 22-24 15p

9. Moldova Draguseni 12 4 2 6 19-28 14p

10. CSM Raraul II  12 3 3 6 22-23 12p

11. Forestierul Frumosu 12 2 3 7 19-59 9p

12. FC Pojorâta   12 2 2 8 16-34 8p

13. Progresul Salcea  12 1 4 7 18-38 7p

> Plesul Bogdanesti a fost exclusa din campionat pentru trei neprezentari, iar Victoria Solca si Vointa Liteni-Moara s-au retras.

> Eusadi Negostina va participa în returul campionatului si va porni de la 0 puncte.