Intră acum și în grupul de
Duminica, 2 martie, se vor disputa meciurile primei etape a returului din Seria I si a II-a a Ligii a V-a. Iata programul întâlnirilor:
Seria I
Locomotiva Zvoristea – Polul Nord Falcau
Arbitri: A. Ailenei – N. Negrea, C. Mocanu – Falticeni
Observator: D. Blanaru – Falticeni
Flacara Vicovu de Jos – Stiinta Mitoc
Arbitri: I. Mateiciuc – I. Ihnatiuc, D. Trofin – Siret
Observator: I. Ion – Radauti
CS Scoala de fotbal Radauti – Nord Bucovina Fratautii Noi
Arbitri: B. Cont – St. Boariu, I. Gramada – Suceava
Observator: D. Catargiu – Suceavat
Locomotiva Dornesti – Progresul Fratautii Vechi
Arbitri: Gh. Iriciuc – Al. Filipciuc, A. Ilisai – Suceava
Observator: R. Craioveanu – Suceava
Recolta Fântânele – Viitorul Adâncata
Arbitri: Th. Morosan – L. Chilariu, L. Nimigean – Suceava
Observator: O. Steiciuc – Falticeni
Constructorul Darmanesti – Avântul Volovat
Arbitri: D. Ursache – L. Nataras, V. Ihnatiuc – Siret
Observator: I. Sopon – Suceava
Unirea Horodnic – FC Marginea
Arbitri: I. Lucaci – L. Bleclea, A. Tonet – Suceava/Radauti
Observator: O. Onciul – Radauti
Releul Mihoveni – Bucovina Calafindesti
Arbitri: M. Hopulele – B. Hopulele, C. Popovici – Gura Humorului/Suceava
Observator: C. Bosânceanu – Suceava
Clasamentul omologat
1. Releul Mihoveni 15 12 2 1 70-28 38p
2. Locomotiva Dornesti 15 12 1 2 78-30 37p
3. Viitorul Adâncata 15 9 1 5 54-46 28p
4. Stiinta Mitoc 15 9 1 5 47-40 28p
5. Progresul Fratautii Vechi 15 8 2 5 42-20 26p
6. Avântul Volovat 15 8 2 5 45-26 26p
7. Locomotiva Zvoristea 15 8 1 6 44-17 25p
8. Flacara Vicovu de Jos 15 8 1 6 66-54 25p
9. Nord Bucovina Fratautii Noi 15 8 1 6 32-41 25p
10. Recolta Fântânele 15 7 1 7 52-51 22p
11. Unirea Horodnic 15 6 2 7 41-39 20p
12. FC Marginea 15 6 1 8 53-43 19p
13. Polul Nord Falcau 15 5 1 9 39-40 16p
14. Constr. Darmanesti 15 3 0 12 33-66 9p
15. Bucovina Calafindesti 15 2 1 12 35-58 7p
16. Scoala de fotbal Radauti 15 0 0 15 15-136 0p
Seria a II-a
Bradul Vama – Steaua Dumbraveni
Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, V. Nemes – Gura Humorului/Vatra Dornei
Observator: D. Sutea – Iacobeni
Eusadi Negostina – sta.
Avântul Frasin – Victoria Paltinoasa
Arbitri: S. Pintea – C. Ionita, V. Parfenie – Falticeni
Observator: B. Agafitei – Dolhasca
Progresul Salcea – CSM Raraul II C-lung Moldovenesc
Arbitri: I. Ignat – Em. Radasanu, I. Tîmpescu – Suceava
Observator: I. Chilariu – Suceava
Forestierul Frumosu – sta.
Inter Capu Câmpului – Vointa Stroiesti
Arbitri: Fl. Onesim – Al. Blanaru, I. Gogonel – Falticeni
Observator: B. Mihaila – Falticeni
Moldova Draguseni – Bistrita Brosteni
Arbitri: M. Irimie – A. Itco, V. Tanasa – Suceava
Observator: V. Schumacher – Falticeni
Somuzul Preutesti – FC Pojorâta
Arbitri: Ad. Radasanu – V. Vranau, C. Tabarcea – Suceava
Observator: A. Buruiana – Falticeni.
Clasamentul omologat
1. Avântul Frasin 12 10 2 0 40-9 32p
2. Bradul Vama 12 8 3 1 40-11 27p
3. Inter Capu Câmpului 12 7 3 2 38-18 24p
4. Steaua Dumbraveni 12 5 3 4 31-20 18p
5. Victoria Paltinoasa 12 5 3 4 20-17 18p
6. Somuzul Preutesti 12 5 2 5 25-29 17p
7. Vointa Stroiesti 12 5 1 6 27-27 16p
8. Bistrita Brosteni 12 5 0 7 22-24 15p
9. Moldova Draguseni 12 4 2 6 19-28 14p
10. CSM Raraul II 12 3 3 6 22-23 12p
11. Forestierul Frumosu 12 2 3 7 19-59 9p
12. FC Pojorâta 12 2 2 8 16-34 8p
13. Progresul Salcea 12 1 4 7 18-38 7p
> Plesul Bogdanesti a fost exclusa din campionat pentru trei neprezentari, iar Victoria Solca si Vointa Liteni-Moara s-au retras.
> Eusadi Negostina va participa în returul campionatului si va porni de la 0 puncte.