Fotbal, Liga a V-a : Programul etapei a XVII-a

Duminica, 9 martie 2008, se vor disputa meciurile etapei a XVII-a, a doua a returului, în cadrul campionatului Ligii a V-a.

În Seria I, meciuri interesante la Fratautii Vechi, Adâncata sau Volovat. Nici liderul Releul Mihoveni nu va avea viata usoara în confruntarea de la Marginea. Iata programul complet al etapei:

Seria I

Polul Nord Falcau – Flacara Vicovu de Jos

Arbitri: A. Grecu – A. Tonet, L. Beclea – Radauti

Observator: I. Bodnar – Radauti

 

Stiinta Mitoc – CS Scoala de fotbal Radauti

Arbitri: I. Raicu – G. Mendela, D. Cojocaru – Siret

Observator: R. Mihalescu – Suceava

 

Bucovina Costisa – Locomotiva Dornesti

Arbitri: V. Tacu – I. Tâmpescu, C. Tabarcea – Suceava

Observator: I. Ion – Radauti

–          partida se joaca la Fratautii Noi

 

Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fântânele

Arbitri: A. Moruz – C. Neamtu, V. Vranau – Suceava

Observator: R. Craioveanu – Suceava

 

Viitorul Adâncata – Constructorul Darmanesti

Arbitri: V. Amariei – Vl. Blanaru, P. Iftode – Falticeni

Observator: N. Pintea – Falticeni

 

Avântul Volovat – Unirea Horodnic

Arbitri: M. Irimie – L. Nimigean, Fl. Nechifor – Suceava

Observator: St. Martinescu – Radauti

 

FC Marginea – Releul Mihoveni

Arbitri: Gh. Ignatescu – M. Traistar, I. Lupastean – Suceava

Observator: Gh. Stefanovici – Suceava

 

Bucovina Calafindesti – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: D. Ursache – I. Ihnatiuc, A. Ursache – Siret

Observator: I. Boiciuc – Siret

 

Seria a II-a

 

Steaua Dumbraveni – sta.

 

Avântul Frasin  – Eusadi Negostina

Arbitri: Em. Radasanu – I. Gramada, D. Zamfirescu – Suceava

Observator: D. Câmpan – Suceava

 

Victoria Paltinoasa – Progresul Salcea

Arbitri: I. Moldovan – I. Nataras, Ad. Gramada – Siret

Observator: M. Haulica – Siret

 

CSM Raraul II – Forestierul Frumosu

Arbitri: Fl. Onesim – I. Chirap, A. Vacaru – Falticeni

Observator: M. Leonte – Falticeni

 

Inter Capu Câmpului – sta.

 

Vointa Stroiesti – Moldova Draguseni

Arbitri: S. Pintea – V. Precub, D. Lungu – Falticeni

Observator: V. Ciofu – Falticeni

 

Bistrita Brosteni – Somuzul Preutesti

Arbitri: Ad. Popa – D. Duduta, V. Pelmus – Suceava

Observator: D. Ciuntu – Suceava

 

FC Pojorâta – Bradul Vama

Arbitri: I. Avadanei – A. Libenciuc, C. Ilie – Suceava

Observator: V. Hutanu – Suceava