Fotbal, Liga a V-a : Meciuri interesante in ambele serii

Etapa a XXIII-a din cele doua serii ale Ligii a V-a se anunta una foarte interesanta, mai ales în Seria I, unde lupta pentru promovare este incinsa. Iata programul si arbitrii meciurilor de duminica: 

Seria I 

Locomotiva Dornesti – Recolta Fântânele

Arbitri: B. Cont – D. Duduta, Fl. Nechifor – Suceava

Observator: V. Bejenariu – Siret 

CS Scoala de fotbal Radauti – Constructorul Darmanesti

Arbitri: I. Copp – L. Nataras, D. Cojocaru – Siret

Observator: M. Lionte – Dolhasca

Flacara Vicovu de Jos –  Unirea Horodnic

Arbitri: Gh. Ignatescu – S. Moldovan, L. Melniciuc – Suceava

Observator: C. Bosânceanu – Suceava 

Polul Nord Falcau – Releul Mihoveni

Arbitri: I. Raicu – G. Mendela, R. Hofbauer – Siret

Observator: R. Craioveanu – Suceava

Stiinta Mitoc – Bucovina Calafindesti

Arbitri: Al. Blanaru – V. Parfene, M. Antonescu – Falticeni

Observator: A. Buruiana – Falticeni

Bucovina Costisa – FC Marginea

Arbitri: A. Filipciuc – L. Chilariu, A. Libenciuc – Suceava

Observator: R. Mihalescu – Suceava 

Progresul Fratautii Vechi – Avântul Volovat

Arbitri: V. Tacu – C. Tabarcea, S. Nemesneciuc – Suceava

Observator: C. Câmpan – Suceava 

Viitorul Adâncata – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: G. Boariu – A. Ursul, A. Vacaru – Falticeni

Observator: N. Pintea – Falticeni 

Seria a II-a  

Progresul Salcea – Forestierul Frumosu

Arbitri: A. Ailenei – V. Tanase, B. Pista – Falticeni

Observator: D. Ciuntu – Suceava

Avântul Frasin – Inter Capu Câmpului

Arbitri: V. Amariei – V. Precub, C. Ionita – Falticeni

Observator: D. Sutea – Iacobeni 

Moldova Draguseni – sta.

Steaua Dumbraveni – Somuzul Preutesti

Arbitri: I. Mateiciuc – M. Lazurca, A. Ursache – Siret

Observator: O. Caldarus – Suceava

Eusadi Negostina – FC Pojorâta

Arbitri: C. Iavni – V. Tanasa, Cip. Tanasa – Suceava

Observator: Ov. Onciul – Radauti

Victoria Paltinoasa – Bistrita Brosteni

Arbitri: Ad. Radasanu – A. Tonet, L. Beclea – Suceava/Radauti

Observator: T. Miron – Gura Humorului 

CSM Raraul II – Vointa Stroiesti

Arbitri. M. Irimie – A. Bilius, M.Costiuc – Suceava

Observator: V. Chiforec – Moldovita 

Bradul Vama – sta.