FOTBAL. Liga III-a : Raraul si-a semnat sentinta

Raraul Câmpulung Moldovenesc – CF Braila 0 – 2 (0 – 0)

Periplu formatiei de la poalele Raraului prin Liga a III-a este foarte aproape de a se încheia. Desi în ultimele sapte etape au facut o adevarata cursa de urmarire a echipelor aflate deasupra liniei retrogradarii, fotbalistii câmpulungeni au capotat marti, pe teren propriu, în fata celor de la CF Braila, cu scorul de 0-2.

Elevii lui Cristi Popescu au controlat ostilitatile din teren, dar fie nesansa, fie determinarea defensivei brailene au pastrat tabela imaculata. Mai mult, cu un sfert de ora înainte de final, oaspetii reusesc deschiderea scorului prin Neta, pentru ca, în minutele de prelungire, acelasi atacant sa consfinteasca victoria echipei brailene, profitând si de spatiile libere lasate de apararea gazdelor.

Raraul: Axinte – Tivodari, Popescu, Plecanciuc, Ilie – Andriuc, Vizitiu, Sârbu, Roxandari – Iftimie, Piticari. Antrenor: Cristi Popescu. Au mai intrat: Ciupercovici si Bogos.