FOTBAL. Liga III-a : Act de prezenta

Cetatea Târgu Neamt – Cetatea Suceava 3 – 0 (2 – 0)

Elevii lui Marian Pana si-au luat adio de la maidanele Ligii a III-a cu o înfrângere, scor 0-3, pe terenul formatiei Cetatea Târgu Neamt.

Amenintate de spectrul retrogradarii, gazdele au intrat mult mai determinate în teren si Chiriac reuseste deschiderea scorului înca din minutul 5, dupa ce a profitat de o bâlbâiala a defensivei sucevene. Oaspetii au replicat prin Celpan, care a încercat poarta cu un sut cu pamântul, deviat in extremis de portarul advers. Minutul 15 aduce o noua sansa în dreptul echipei vizitatoare, dar lobul lui Homneac din afara careului rateaza de putin tinta. Nemtenii echilibreaza balanta ocaziilor – în minutul 33 când Botez trece pe lânga majorarea scorului cu o executie din lovitura libera, respinsa de sub transversala de portarul Viorel Gheorghe. Golul a picat la ur