Fotbal, Juniori : CS Gura Humorului a castigat titlul la juniori

CS Gura Humorului si-a asigurat matematic titlul de campioana în actuala editie a Campionatului de juniori al Ligii a IV-a, în urma succesului repurtat duminica, pe teren propriu, scor 3-0, cu Dorna Vatra Dornei. Tinerii fotbalisti humoreni nu s-au întrebuintat deloc pentru obtinerea celor trei puncte puse în joc, centralul întâlnirii acordându-le victoria la „masa verde” dupa ce formatia oaspete a întârziat la startul partidei.

Un alt rezultat decis în afara terenului a fost cel al meciului dintre Minerul Iacobeni si Cetatea II Arbore, gazdele pierzând jocul din pricina lipsei asistentei medicale.

Iata rezultatele complete ale penultimei runde:

 

Rapid CFR Suceava – Unirea Boroaia          6 – 0

Minerul Iacobeni – Cetatea II Suceava       0 – 3

Viitorul Liteni – Flacara Rosie Udesti           3 – 2

Juventus II Falticeni – Zimbrul Siret           6 – 2

Foresta Moldovita – Avântul Todiresti     0 – 0

CS Gura Humorului – Dorna Vatra Dornei     3 – 0

Florconstruct Patrauti – Bucovina Radauti   1 – 2

Bucovina Badeuti – Bradul Putna                0 – 9

 

Clasament

1.       CS Gura Humorului     29      26      2        1        120-14          80p

2.       Juventus II Falticeni  29      24      3        2        118-22          75p

3.       Rapid CFR Suceava    29      23      2        4        113-36          71p

4.       Bradul Putna             29      20      1        8        113-43          61p

5.       Cetatea II Arbore      29      18      5        6        88-53            59p

6.       Unirea Boroaia          29      16      1        12      94-67           49p

7.       Flacara Rosie Udesti  29      13      5        11      80-73            44p

8.       Dorna Vatra Dornei    29      13      4        12      88-55            43p

9.       Avântul Todiresti      29      11      3        15      57-68            36p

10.     Zimbrul Siret             29      11      3        15      64-81            36p

11.     Florconstruct Patri    29      9        3        17      48-103          30p

12.     Viitorul Liteni            29      8        1        20      46-96            25p

13.     Bucovina Radauti      29      5        5        19      39-102          20p

14.     Bucovina Badeuti      29      6        1        22      29-141          19p

15.     Foresta Moldovita     29      4        2        23      22-106          14p

16.     Minerul Iacobeni       29      4        1        24      36-119          13p