Fotbal, Juniori : Punct final in campionatul de juniori al Ligii a IV-a

Duminica trecuta s-a tras cortina peste campionatul Ligii a IV-a rezervat juniorilor. Încoronata cu titlu de campioana înca din penultima etapa, CS Gura Humorului a câstigat la pas ultimul meci, scor 3-1 pe terenul celor de la Bucovina Radauti. Tinerii jucatori pregatiti de Gigi Lazar s-au impus gratie golurilor marcate de Flutur si Kuruc, de doua ori, reusita de onoare a gazdelor fiind semnata de Sofitchi.

Podiumul final al campionatului a fost completat de Juventus II Falticeni si Rapid CFR Suceava, în timp ce lanterna rosie a clasamentului a fost preluata chiar în ultima etapa de juniorii de la Foresta Moldovita.

 

Ultima etapa

Cetatea II Arbore – Rapid CFR Suceava     2 – 5

Bucovina Radauti – CS Gura Humorului       1 – 3

Unirea Boroaia – Bucovina Badeuti             5 – 1

Flacara Rosie Udesti – Minerul Iacobeni      3 – 4

Zimbrul Siret – Viitorul Liteni           1 – 1

Avântul Todiresti – Juventus II Falticeni     0 – 2

Dorna Vatra Dornei – Foresta Moldovita     7 – 0

Bradul Putna – Florconstruct Patrauti        3 – 2

 

Clasament final:

1.       CS Gura Humorului     30      27      2        1        123-15          83p

2.       Juventus II Falticeni  30      25      3        2        120-22          78p

3.       Rapid CFR Suceava   30      24      2        4        118-38          74p

4.       Bradul Putna             30      21      1        8        116-45          64p

5.       Cetatea II Arbore      30      18      5        7        90-58            59p

6.       Unirea Boroaia           30      17      1        12      99-68           52p

7.       Dorna Vatra Dornei    30      14      4        12      95-55            46p

8.       Flacara Rosie Udesti  30      13      5        12      83-77            44p

9.       Zimbrul Siret             30      11      4        15      65-82            37p

10.     Avântul Todiresti      30      11      3        16      57-70            36p

11.     Florconstruct Patr     30      9        3        18      50-106          30p

12.     Viitorul Liteni            30      8        2        20      47-97            26p

13.     Bucovina Radauti      30      5        5        20      40-105          20p

14.     Bucovina Badeuti      30      6        1        23      30-146          19p

15.     Minerul Iacobeni       30      5        1        24      40-122          16p

16.     Foresta Moldovita     30      4        2        24      22-113          14p