Fotbal, Campionatul Municipal : Gol cu sacrificiu

Unul dintre cei mai activi jucatori ai formatiei Revine în finala campionatului municipal disputata miercuri seara a fost Mihai Gurita. Daca în prima repriza atacantul campionilor s-a zbatut mult fara sa reuseasca sa marcheze, în actul secund, jucatorul revenit recent la Cetatea Suceava a înscris golul care a readus sperantele în tabara echipei lui Iliuta Trandafir. Gurita a punctat pentru 1-2 cu o lovitura de cap, el trimitând mingea în vinclul portii celor de la Rich Club.

Reusita l-a costat însa  pe atacant, care, în momentul în care a reluat mingea în plasa, s-a ciocnit de stâlpul din stânga al portii echipei adverse, spargându-si arcada ochiului stâng. Prezent la meci, Pepe Armeanca i-a acordat lui “Guri” îngrijiri medicale, astfel ca, dupa câteva minute, acesta a intrat din nou pe teren, punând serios umarul la câstigarea finalei.