Handbal : Transferurile din Liga Nationala de handbal masculin

STEAUA MFA BUCURESTI

Veniri: Bozidar Nadoveza (inter stânga – HCM Constanta), Dan Andrei Savenco (pivot – CSM Medgidia), Razvan Cenusa (portar).

Plecari: Claudiu Dediu (inter stânga – Stiinta Bacau), Bogdan Voina (extrema stânga).

HCM CONSTANTA

Veniri: Alexandru Sabou (extrema stânga – Minaur Baia Mare), Darko Pavlovic (inter dreapta – Serbia), Silviu Baiceanu (pivot – Frisch Göppingen), Gabriel Borodi (portar – CSM Oradea), Kresimir Ivankovic (centru – HSG Wetzlar).

Plecari: Bozidar Nadoveza (inter stânga – Steaua MFA Bucuresti), Sasa Djukic (inter dreapta – Bidasoa, Spania), Zoltan Majeri (portar – ZTR Zaporoje), Schjolin Voglis (extrema stânga).

UCM RESITA

Veniri: Eremia Pârâianu (pivot – US Creteil, Franta), Marian Filip (inter stânga – Dinamo Baumit), Mihaly Pereverzia (portar – Debrecen, Ungaria), Michal Kraus (extrema dreapta – MT Melsungen, Germania), Martin Prachar (pivot – Stiinta Bacau), Yan Vizhbovskyy (centru – Minaur Baia Mare), Nenad Damjanovic (portar – Poli Izometal Timisoara), Ion Stan (inter dreapta – Centrul National Olimpic).

Plecari: Vladimir Kovacevic, Barnabas Olah.

STIINTA BACAU

Veniri: Claudiu Dediu (inter stânga – Steaua MFA Bucuresti), Alin Bondar (centru – Minaur Baia Mare), Miroslav Simic (inter stânga – Alshabab, Emiratele Arabe Unite), Djordje Todorovici (pivot, Proleter Naftagas, Serbia), Shota Tevzadze (portar – Georgia), Vladimir Bajin (pivot – MRK Gorazde, Bosnia-Hertegovina).

Plecari: Daniel Anca (inter stânga – Ebidem Melilla, Spania), Martin Prachar (pivot – UCM Resita), Dragos Bursuc (inter dreapta – HCM Bistrita, împrumut).

CS UNIVERSITATEA SUCEAVA

Veniri: Florin Acatrinei (inter dreapta – LPS Piatra Neamt), Matei Serban (pivot – LPS Piatra Neamt), Marius Ismail (pivot).

Plecari: –

HC ODORHEI

Veniri: Razvan Rapciuga (centru – CSM Medgidia), Marian Rapciuga (extrema stânga – CSM Medgidia), Lukas Gamrat (inter stânga – Erste Bekes FKC, Ungaria), Andras Raffai (centru – Erste Bekes FKC, Ungaria), Laszlo Jakab (centru – Szazhalombatta, Ungaria), Goran Andrijasevic (inter dreapta – Energia Pandurii Tg. Jiu), Daninfeld Gabriel (inter dreapta – LPS Iasi).

Plecari: Adrian Drutu (portar – Dinamo Baumit), Raul Marian (centru – U Transilvania Cluj), Darko Radic (Universitatea Pitesti), Birtalan Istvan (inter stânga – CSM Satu Mare).

MINAUR BAIA MARE

Veniri: Alexandru Asoltanei (extrema stânga – Centrul National Olimpic), Andrei Popescu (centru – Centrul National Olimpic), Ciprian Revnic (extrema stânga – Minaur Baia Mare 2), Andrei Muresan (pivot – Minaur Baia Mare 2), Nikola Jovicki (centru – Safilar Arad), Andrei Buciuman (centru – Extrem Baia Mare), Florin Apostol (inter stânga – Safilar Arad), Srdjan Gavrilovic (extrema dreapta – Mladost Cacak), Janos Horvath (extrema stânga – Varpalcta DSE Unio, Ungaria).

Plecari: Yan Vizhbovskyy (centru – UCM Resita), Alexandru Sabou (extrema stânga – HCM Constanta), Alin Bondar (centru – Stiinta Bacau), Silviu Surducan (inter dreapta – CSM Oradea), Marius Kovacs (extrema stânga – CSM Bistrita), Gyozo Tomori (inter stânga).

CSM MEDGIDIA

Veniri: Miodrag Kazic (extrema dreapta – HCM Constanta), Radu Samoila (centru – U Transilvania Cluj), Horia Marinescu (extrema dreapta – HCM Brasov), Ionut Oselinsche (extrema stânga), Doru Sava (pivot – Calarasi), Alexandru Zaharia (inter stânga – Vaslui), Adrian Stoicescu (pivot – Ploiesti), Gabriel Borodi (portar – CSM Oradea).

Plecari: Razvan Rapciuga (centru – HC Odorhei), Marian Rapciuga (extrema stânga – HC Odorhei), Dan Andrei Savenco (pivot – Steaua MFA Bucuresti), Enis Murtaza (centru – Pandurii Tg. Jiu), Ionut Coada (Germania), Uros Vukovic (extrema dreapta – HCM Constanta), Tomislav Broz (inter dreapta).

DINAMO BAUMIT BUCURESTI

Veniri: Adrian Drutu (portar – HC Odorhei), Emilian Marocico (portar – Centrul National Olimpic), Andrei Sânteiu (inter stânga – Centrul National Olimpic), Valentin Patru (extrema stânga – Centrul National Olimpic), Lucian Nica (Centrul National Olimpic), Igor Pavlovski (pivot – Metalurg Skopje).

Plecari: Marian Filip (inter stânga – UCM Resita), Roman Ustinov (centru), Andrei Vasiuk (pivot).

ENERGIA PANDURII TÂRGU-JIU

Veniri: Enis Murtaza (centru – CSM Medgidia), Mirko Stojanovic (inter dreapta –  IKF Treleborg, Suedia), Gabriel Florea (extrema stânga – Caracal), Paul Giotoiu (pivot – Spania, liga a 2-a), Valentin Popescu (inter stânga – Safilar Arad), Srdjan Velicovic (inter stânga – Proleter Naftagas, Serbia).

Plecari: Cristian Preda (inter stânga – CSM Oradea), Mihai Iordachita, Goran Andrijasevic (inter dreapta – HC Odorhei), Milos Mitrovic, Liviu Ghira, Marius Mihoci.

POLI IZOMETAL TIMISOARA

Veniri: Kenyeres Pal (portar – Gyongyosi FKK, Ungaria), Vass Zoltan (portar – Gyongyosi FKK, Ungaria), Nagy Csaba (extrema dreapta – Bekesi FKC, Ungaria).

Plecari: Nenad Damjanovic (portar – UCM Resita), Vasile Viman (portar – CSM Oradea).

CSM D&C ORADEA

Veniri: Ciprian Jeler (extrema stânga – CSM Bistrita), Cristian Preda (inter stânga – Energia Pandurii Târgu-Jiu), Silviu Surducan (inter dreapta – Minaur Baia Mare), Vasile Viman (portar – Poli Izometal Timisoara), Flavius Cânpan (Centrul National Olimpic), Paul Botas (portar – Centrul National Olimpic), Valentin Istoc (CSM Satu Mare), Cosmin Osvad (CSM Satu Mare), Dragan (Activ Oradea), Gale (Activ Oradea)

Plecari: Razvan Cîrstoaia (extrema dreapta – Universitatea Pitesti), Paul Nemenco (extrema dreapta – Universitatea Pitesti), Gabriel Borodi (portar – HCM Constanta), Neven Dojonovic, Dejan Dorardzijek, Vladan Sucurovic.

U TRANSILVANIA CLUJ-NAPOCA

Veniri: Mirko Milosevici (inter dreapta – Steaua Rosie Belgrad, Serbia), Darko Trifkovici (pivot – Bekes KSK, Ungaria), Goran Duricin (extrema dreapta – Bekes KSK, Ungaria), Raul Marian (centru – HC Odorhei), Calin Hagiu (inter stânga – Centrul National Olimpic), Tudor Stanescu (portar – Centrul National Olimpic).

Plecari: Radu Samoila (centru – CSM Medgidia), Ezechil Besutiu, Paul Boizasean, Bogdan Hagau.

CS UNIVERSITATEA PITESTI

Veniri: Razvan Cîrstoaia (extrema dreapta – CSM Oradea), Paul Nemenco (extrema dreapta – CSM Oradea), Darko Radic (inter stânga – HC Odorhei).

Plecari: –