Fotbal, Liga a V-a : Avantul Volovat, Recolta Fantanele si Bistrisa Brosteni se mentin in frunte




Duminica, 7 septembrie, s-au disputat meciurile din etapa a treia a Ligii a V-a. Iata rezultatele si clasamentele din cele trei serii:

 

Seria I

Bucovina Serbauti – Locomotiva Dornesti                    1 – 5

Bucovina Fratautii Noi – Unirea Horodnic                     3 – 4

Carpati Galanesti – Avântul Volovat                             0 – 2

Avântul Gramesti – Scoala de Fotbal Radauti              12 – 1

Flacara Vicovu de Jos – Viitorul Negostina                    6 – 2

Fagga Pârtestii de Jos – Constructorul Darmanesti     3 – 3

FC Marginea – Progresul Fratautii Vechi                       2 – 0

Stejarul Cajvana – Polul Nord Falcau                           1 – 2

Bucovina Calafindesti a stat.

 

Clasament

 

1        Avântul Volovat        3        3        0        0        16-2   9p

2        FC Marginea             3        3        0        0        15-4   9p

3        Avântul Gramesti      3        2        1        0        22-7   7p

4        Carpati Galanesti      3        2        0        1        11-6   6p

5        Locomotiva Dornesti 2        2        0        0        8-3     6p

6        Polul Nord Falcau      3        2        0        1        10-6   6p

7        Unirea Horodnic        3        2        0        1        10-7   6p

8        Vicovu de Jos            3        2        0        1        13-17  6p

9        Constr. Darmanesti  3        1        2        0        19-7   5p

10      Fratautii Noi             3        1        0        2        14-12  3p

11      Fratautii Vechi          3        1        0        2        8-9     3p

12      Bucov. Calafindesti   2        1        0        1        4-10   3p

13      Fagga Pârtesti          3        0        1        2        6-15   1p

14      Stejarul Cajvana      2        0        0        2        1-4     0p

15      Viitorul Negostina     3        0        0        3        6-16   0p

16      Bucovina Serbauti    3        0        0        3        2-16   0p

17      Scoala de Fotbal       3        0        0        3        5-29   0p

 

 

Seria a II-a

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Stiinta Mitoc         2 – 5

Viitorul Veresti – Somuzul Preutesti                   4 – 2

Spicul Moara – Victoria Paltinoasa                      2 – 7

Avântul Baia – Vointa Stroiesti                          0 – 4

Foresta Râsca – Flacara Rosie Udesti                2 – 2

Rapid CFR III Suceava – Moldova Draguseni        7 – 3

Foresta Malini – Locomotiva Zvoristea               1 – 1

Progresul Ilisesti – Viitorul Adâncata                  1 – 6

Recolta Fântânele – Progresul Salcea                3 – 2

 

Clasament

 

1        Recolta Fântânele     3        3        0        0        24-5   9p

2        Vointa Stroiesti        3        3        0        0        15-2   9p

3        Rapid CFR III          3        2        1        0        11-4   7p

4        Victoria Paltinoasa    3        2        0        1        10-4   6p

5        Moldova Draguseni   3        2        0        1        15-11  6p

6        Loc. Zvoristea                  3        1        2        0        10-4   5p

7        Fl. Rosie Udesti        3        1        2        0        10-4   5p

8        Stiinta Mitoc            3        1        2        0        12-9   5p

9        Progresul Salcea      3        1        1        1        16-8   4p

10      Somuzul Preutesti    3        1        1        1        15-10  4p

11      Viitorul Adâncata      3        1        1        1        6-4     4p

12      Viitorul Veresti         3        1        0        2        6-8     3p

13      Ciprian Porumbescu  3        1        0        2        4-13   3p

14      Foresta Malini          3        0        2        1        4-7     2p

15      Foresta Râsca                  3        0        1        2        6-13   1p

16      Spicul Moara           3        0        1        2        4-16   1p

17      Avântul Baia           3        0        0        3        3-20   0p

18      Progresul Ilisesti       3        0        0        3        4-33   0p

 

 

Seria a III-a

Turbo Forest Poiana Stampei – FC Pojorâta                 2 – 7

Calimanel Panaci – Inter Capu Câmpului                       0 – 3

Victoria Vatra Moldovitei – Vânatorul Dorna Candreni     2 – 2

Bistrita Brosteni – Calimani Saru Dornei                       8 – 0

Larix Dornisoara – CSM Raraul II                               3 – 2

Forestierul Frumosu a stat.

 

Clasament

 

1        Bistrita Brosteni       3        3        0        0        16-1   9p

2        Inter Capu Câmpului 3        2        0        1        13-2   6p

3        FC Pojorâta            2        2        0        0        10-3   6p

4        Larix Dornisoara      2        2        0        0        6-2     6p

5        Dorna Candreni        3        1        1        1        6-7     4p

6        Raraul II                3        1        0        2        4-4     3p

7        Saru Dornei            2        1        0        1        2-9     3p

8        Poiana Stampei        3        1        0        2        6-14   3p

9        Vatra Moldovitei       2        0        1        1        3-4     1p

10      Calimanelul Panaci    2        0        0        2        2-7     0p

11      Forestierul Frumosu  2        0        0        2        1-10   0p