Fotbal, Juniori C : Sporting Suceava, lidera dupa primele trei etape


ciprian anton Duminica, 5 octombrie, au avut loc meciurile din cadrul etapei a III-a din campionatul destinat juniorilor “C”.

 

Dupa aceasta runda, pe primul loc s-a instalat Sporting Suceava, echipa antrenata de prof.

Ciprian Anton.

 

Juniorii de la Sporting au dispus duminica de echipa CN “Nicu Gane” Falticeni, scor 11-1.

 

 

  Rezultatele complete din  etapa a III-a:

Zimbrul Siret – Cetate Suceava                             0 – 2

Sporting Suceava – CN „Nicu Gane” Falticeni          11 – 1

Dorna Vatra Dornei – Avântul Valea Moldovei          12 – 0

Vointa Iaslovat – Bucovina Fundu Moldovei              1 – 4

LPS Suceava – CSS Radauti                                  3 – 0

Sporting Bunesti – Raraul C-lung Moldovenesc          8 – 3

Avântul Baia – Rapid CFR Suceava                        11 – 0

CS Gura Humorului – Scoala de Fotbal Radauti          3 – 0

 

Liga

 

Etapa viitoare (miercuri, 8 octombrie 2008, ora 14):

 

CN „Nicu Gane” Falticeni – Zimbrul Siret

Avântul Valea Moldovei – Sporting Suceava

Bucovina Fundu Moldovei – Dorna Vatra Dornei

CSS Radauti – Vointa Iaslovat (ora 12)

Raraul C-lung – LPS Suceava

Rapid CFR Suceava – Sporting Bunesti

Scoala de Fotbal Radauti – Avântul Baia

Cetatea Suceava – CS Gura Humorului (se disputa pe Stadionul Areni, de la ora 14)

 

Fotbal, Liga a IV-a juniori

 

CS Gura Humorului se mentine în fruntea clasamentului

 

Duminica, 5 octombrie, de la ora 11, au avut loc meciurile din etapa a VII-a a campionatului de juniori Liga a IV-a.

Iata rezultatele complete:

Bucovina Badeuti – Minerul Iacobeni                      5 – 2

Bradul Vama – Florconstruct Patrauti                     1 – 4

CN „Nicu Gane” Falticeni – Foresta Moldovita         11 – 0

Viitorul Liteni – Unirea Boroaia                               1 – 2

Dorna Vatra Dornei – Bradul Putna                         3 – 0

Rapid CFR II – CS Gura Humorului                          3 – 4

Avântul Frasin – Steaua Dumbraveni                      1 – 0

Bucovina Radauti – Viitorul Arbore                         2 – 1

 

Liga