Arbitrii și observatorii etapei a XII-a a Ligii a V-a

Duminică 9 noiembrie se vor disputa partidele din cadrul etapei a XII-a a Ligii a V-a, seriile I și a II-a, turul seriei a III-a încheindu-se săptămâna precedentă.
Programul rundei a XII-a a Ligii a V-a cuprinde meciurile:

Seria I

Avântul Grămești – Fagga Pîrteștii de Jos
Arbitri: Ion Pintea – Cosmin Mocanu și Vasile Tanase
Observator: Bogdan Mihăilă
Carpați Gălănești – FC Marginea
Arbitri: Ionuț Avădanei – Daniel Iacoban și Cristian Ilie
Observator: Ovidiu Căldăruș
FC Bucovina Frătăuții Noi – Stejarul Cajvana
Arbitri: Ionuț Copp – Daniel Trofin și Gabriel Mendela
Observator: Cristian Agafița
Bucovina Șerbăuți – Bucovina Calafindești
Arbitri: Cristi Cearcovschi – Petru Miftode și Gheorghe Plantoș
Observator: Vasile Iavorenciuc
Locomotiva Dornești – Polul Nord Falcău
Arbitri: Teodor Moroșan – Daniel Duduță și Vasile Pelmuș
Observator: Dumitru Antoniu
Unirea Horodnic – Progresul Frătăuții Vechi
Arbitri: Alexandru Ursachi – Adrian grămadă și Andrei Șuleap
Observator: Ion Sopon
Avîntul Volovăț – Constructorul Dărmănești
Arbitri: Iosif Lucaci – Iulian Măndrescu și Dumitru Zamfirescu
Observator: Ștefan Martinescu
Școala de Fotbal Rădăuți – Eusadi Negostina
Arbitri: Ioan Mateiciuc – Claudiu Șucaliuc și Lucian Nataraș
Observator: Ion Boiciuc
Flacăra Viov stă.

Seria a II-a
Foresta Rîșca – Progresul Salcea
Arbitri: Andrei Ițco – Ilie Grămadă și Stelian Boariu
Observator: Niță Pintea
Avîntul Baia – Rapid CFR III Suceava
Arbitri: Adrian Popa – Marius Costiuc și Aurel Hrișcă
Observator: Cristi Păduraru
Spicul Moara – Foresta Mălini
Arbitri: Alexandru Ursul – Vlad Blanaru și Valentin Ivan
Observator: Aurel Buruiană
Viitorul Verești – Progresul Ilișești (se joacă la Fîntănele)
Arbitri: Cosmin Ioniță  – Andrei Pișta și Andrei Vacaru
Observator: Constantin Bosînceanu
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Recolta Fîntînele
Arbitri: Silviu Pintea – Bogdan Pișta și Marius Antonescu
Observator: Traian Miron
Știința Mitoc – Viitorul Adîncata
Arbitri: Alexandru Filipciuc – Adrian Ghiuță și Cornel Popovici
Observator: Dan Pârgaru
Șomuzul Preutești – Locomotiva Zvoriștea
Arbitri: Adrian Rădășanu – Victor Anghelina și Gheorghe Dumitru
Observator: Ionuț Chilariu
Victoria Păltinoasa – Moldova Drăgușeni
Arbitri: Gheorghe Iriciuc – Laurențiu Melniciuc și Lucian Sofian
Observator: Vasile Băițan
Voința Stroiești – Flacăra Roșie Udești
Arbitri: Adrian Grecu – Alexandru Toneț și Liviu Beclea
Observator: Petru Murărița