Fotbal Liga a V-a : Unirea Horodnic – Avântul Volovăț și Știința Mitoc – Voința Stroiești, cele mai „tari” meciuri ale rundei

Etapa a XVI-a a Ligii a V-a programează două partide extrem de interesante, Unirea Horodnic – Avântul Volovăț, în seria I și Știința Mitoc – Voința Stroiești în seria a II-a.
Runda a XVI-a a Ligii a V-a programează meciurile:

Seria I
Fagga Pîrtești – Stejarul Cajvana
Arbitri: Cosmin Ioniță – Andrei Vîcaru și Gheorghe Dumitru
Observator: Niță Pintea
Flacăra Vicovu de Jos – Bucovina Calafindești
Arbitri: Lucian Nataraș – Vasile Ihnatiuc și Cristi Buhăianu
Observator: Ilie Ion
Avântul Grămești – Polul Nord Falcău
Arbitri: Marcel Irimie – Emil Rădășanu și Cristian Ilie
Observator: Ovidiu Căldăruș
Carpați Gălănești – Progresul Frătăuții Vechi
Arbitri: Ioan Mateiciuc – Dan Cojocaru și Adrian Grămadă
Observator: Ștefan Martinescu
Bucovina Frătăuții Noi – Constructorul Dărmănești
Arbitri: Vasile Tacu – Daniel Duduță și Dumitru Zamfirescu
Observator: Bogdan Agafița
Bucovina Șerbăuți – Eusadi Negostina
Arbitri: Radu Teleagă – Alexandru Toneț și Liviu Beclea
Observator: Constantin Bosînceanu
Locomotiva Dornești – Școala de Fotbal Rădăuți
Arbitri: Mihai Penciuc – Laurențiu Melniciuc și Constantin Neamțu
Observator: Ion Armeanca
Unirea Horodnic – Avântul Volovăț
Arbitri: Gheorghe Iriciuc – Liviu Chilariu și Lucian Sofian
Observator: Vasile Bejenaru
FC Marginea stă în această etapă.

Seria a II-a

Foresta Mălini – Progresul Salcea
Arbitri: Gheorghe Ignătescu – Lilioara Grămadă și Ilie Grămadă
Observator: Cristi Agafița
Rapid CFR III Suceava – Progresul Ilișești
Arbitri: Ionuț Copp – Mariana Lăzurcă și Gheorghe Mendela
Observator: Cristi Păduraru
Foresta Râșca – Recolta Fântânele (se joacă la Boroaia)
Arbitri: Cristi Cearcovschi – Cătălin Cucoș și Vasile Pelmuș
Observator: Mihai Lionte
Avântul Baia – Viitorul Adâncata
Arbitri: Gabriel Boariu – George Plantoș și Victor Anghelina
Observator: Anton Buruiană
Spicul Moara – Locomotiva Zvoriștea
Arbitri: Silviu Pintea – Marius Antonescu și Andrei Pișta
Observator: D.Blănaru
Viitorul Verești – Moldova Drăgușeni
Arbitri: Marius Șuhan – Andrei Ițco și Sorin Nemesneciuc
Observator: Dan Pîrgaru
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Flacăra Roșie Udești
Arbitri: Alexandru Blănaru – Vasile Tanase și Cosmin Mocanu
Observator: Vasile Păduraru
Știința Mitoc – Voința Stroiești
Arbitri: Dumitru Ursache – Cristi Breabăn și Andrei Șuleap
Observator: Ion Moldovan
Șomuzul Preutești – Victoria Păltinoasa
Arbitri: Ionuț Marciuc – Teodor Moroșan și Andrei Ilisăi
Observator: Gheorghe Ștefanovici