Intră acum și în grupul de
Concursul Interjudeţean de Matematică ” Spiru Haret “, aflat la cea de-a XX-a ediție și adresat elevilor de liceu, pentru secţiunile ştiinţe ale naturii, tehnic, servicii şi resurse naturale şi protecţia mediului, a fost organizat în data de 11.05.2019, la Colegiul “Alexandru cel Bun” Gura Humorului.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2016/10/matematica.jpg)
Potrivit ISJ Suceava, la acest concurs au participat 100 de elevi din judeţele Suceava şi Botoşani, iar elevii suceveni au obţinut 8 premii I, 7 premii II, 6 premii III și 31 de mențiuni.
Concursul a fost organizat de Inspectoratul Școlar Județean Suceava, în parteneriat cu Primăria Gura Humorului și Colegiul “Alexandru cel Bun” Gura Humorului.
(L.B.)
Intră acum și în grupul de