Intră acum și în grupul de
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Suceava s-a întrunit, vineri, într-o nouă ședință extraordinară.
Potrivit Prefecturii Suceava, principalul subiect de pe ordinea de zi a fost reanalizarea scenariilor de funcționare pentru instituțiile de învățământ din județul Suceava, în anul școlar 2020-2021.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2016/07/colegiul-national-mihai-eminescu-suceava.jpg)
Astfel, sursa citată arată că, în săptămâna 28.09-02.10.2020, următoarele instituții vor funcționa în scenariul roșu:
Municipiul Suceava: Colegiul Național Mihai Eminescu.
Municipiul Vatra Dornei: Școala Gimnazială nr. 2.
Orașul Siret: Clubul Copiilor, Colegiul Tehnic Lațcu Vodă, Grădinița cu Program Normal Luminița, Școala Gimnazială Petru Mușat, Grădinița cu Program Normal Siret.
Prefectura Suceava precizează că propunerile de a funcționa în scenariul roșu au venit din partea consiliilor de administrație ale instituțiilor menționate, propuneri avizate de ISJ Suceava și DSP Suceava.
Intră acum și în grupul de