ISJ Suceava anunță un nou concurs pentru funcțiile de directori de unități de învățământ din județ. Vezi lista cu posturile vacante

Inspectoratul Școlar al Județului Suceava a anunţat, marți, organizarea concursului pentru ocuparea funcțiilor vacante de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar de stat din județul Suceava, sesiunea ianuarie – aprilie 2022.

Concursul se organizează în baza Metodologiei privind organizarea și desfășurarea concursului pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar de stat, aprobată prin Ordinul Ministrului Educației  nr. 4597 / 2021, modificată și completată prin Ordinul Ministrului Educatiei nr. 3.026/2022.

În perioada 19 – 25 ianuarie 2022, în conformitate cu prevederile art. 8 alin. (1) din Metodologie, dosarul de înscriere la concurs se încarcă în aplicația informatică dedicată.

Proba scrisă va avea loc în data de 18 februarie 2022.

Probele de interviu se vor desfășura în perioada 16 – 25 martie 2022.

Lista funcțiilor de director și de director adjunct vacante din unitățile de învățământ pentru care se organizează concurs metodologia de concurs, bibliografia pentru concurs, fișele posturilor pentru director și director-adjunct pentru fiecare unitate de învățământ, calendarul concursului și lista documentelor necesare înscrierii la concurs sunt afișate la sediul și pe site-ul inspectoratului școlar.

Lista funcțiilor vacante de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar de stat din județul Suceava, sesiunea ianuarie – aprilie 2022

  Nr. crt.Unitatea de învățământFuncția de conducereNr. de funcții de conducereObs.
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 BAIADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BOGDĂNEȘTIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINADirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC „NICOLAI NANU” BROȘTENIDirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUSDirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANADirector adjunct1
 CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector1
 COLEGIUL SILVIC „BUCOVINA” CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector adjunct1
 LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE VOEVIDCA” CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE VOEVIDCA” CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TEODOR V. ȘTEFANELLI” CÂMPULUNG MOLDOVENESCDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION BARBIR” CAPU CÂMPULUIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” CÂRLIBABADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN BLĂNARU” CORNU LUNCIIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENIDirector1 
 LICEUL TEHNOLOGIC „OLTEA DOAMNA” DOLHASCADirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „HATMANUL ȘENDREA” DOLHEȘTII MARIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTIDirector1 
 LICEUL TEHNOLOGIC „MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENIDirector adjunct1
 GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION IRIMESCU” FĂLTICENIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION IRIMESCU” FĂLTICENIDirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” FĂLTICENIDirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION MUCELEANU” FÂNTÂNA MAREDirector1
 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „SF. ANDREI” GURA HUMORULUIDirector adjunct1 
 CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR GURA HUMORULUIDirector1
 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „LUMEA COPILĂRIEI” GURA HUMORULUIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I.G.SBIERA” HORODNIC DE JOSDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIAN VESPER” HORODNIC DE SUSDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LIVIU SUHAR” IACOBENIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTIDirector adjunct1
 LICEUL TEHNOLOGIC „IORGU VÎRNAV LITEANU” LITENIDirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC „IORGU VÎRNAV LITEANU” LITENIDirector adjunct1
 LICEUL TEHNOLOGIC „IORGU VÎRNAV LITEANU” LITENIDirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDADirector1 
 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEADirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE GHERASIM” MARGINEADirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE GHERASIM” MARGINEADirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 MARGINEADirector1 
 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE COCEA” MOLDOVIȚADirector1 
 LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE COCEA” MOLDOVIȚADirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTIDirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION LOVINESCU” RĂDĂȘENIDirector1
 CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚIDirector1 
 CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR RĂDĂUȚIDirector1 
 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINȚ” RĂDĂUȚIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AURELIAN STANCIU” SALCEADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚIDirector1
 CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVADirector adjunct1 
 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SUCEAVADirector1
 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SUCEAVADirector adjunct1 
 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” SUCEAVADirector1
 COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVADirector adjunct1 
 COLEGIUL TEHNIC „SAMUIL ISOPESCU” SUCEAVADirector adjunct1
 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „1-2-3” SUCEAVADirector1
 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVADirector1 
 PALATUL COPIILOR SUCEAVADirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SUCEAVADirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SUCEAVADirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRON COSTIN” SUCEAVADirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 SUCEAVADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 SUCEAVADirector1
 ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VADU MOLDOVEIDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IORGU G. TOMA” VAMADirector1
 GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „CĂSUȚA POVEȘTILOR” VATRA DORNEIDirector1
 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ALBA CA ZĂPADA” VATRA DORNEIDirector1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN VICOVEANU” VICOVU DE JOSDirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIEDirector1
 LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIEDirector adjunct1 
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIEDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VICOVU DE SUSDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINELDirector1
 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ „SPIRU HARET” SUCEAVADirector1
 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ „SPIRU HARET” SUCEAVADirector adjunct1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVADirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 VICOVU DE SUSDirector1
 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚIDirector adjunct1
 CENTRUL JUDEȚEAN DE EXCELENȚĂ SUCEAVADirector1