Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/08/harsovschi-1024x655.jpeg)
Viceprimarul Sucevei Lucian Harșovschi a anunțat că municipalitatea suceveană a finalizat lucrările de refacere a străzii Bazarului.
„După reabilitarea parcării din incinta Centrului Comercial al municipiului Suceava, unde avem 115 locuri de parcare, am finalizat lucrările și pe strada Bazarului”, a spus viceprimarul.
El a menționat că în cadrul acestui proiect s-a refăcut covorul asfaltic pe o suprafață de 3562 mp, s-a introdus o rețea de colectare a apelor menajere/pluviale și totodată s-a realizat o nouă rețea de aducțiune de apă.
„În paralel lucrăm și la încălzirea centrului comercial. Nu ne oprim aici. Continuăm!”, a transmis Lucian Harșovschi.
Intră acum și în grupul de