Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-28-at-17.01.27-1024x768.jpeg)
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a fost prezent la Soroca la Zilele Orașului și la sărbătorirea independenței Republicii Moldova.
El a anunțat că a participat în aceste zile la Soroca la sărbătorirea independenței Republicii Moldova, care s-a întâmplat acum 31 de ani și la zilele Orașului Soroca, oraș cu care Suceava este înfrățit.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-28-at-17.01.28-1024x768.jpeg)
„Am discutat despre proiectele viitoare pe care vrem să le derulăm în continuare după perioada de pandemie în domeniul administrației locale, educației, culturii etc”, a spus Ion Lungu.
Primarul Sucevei a salutat și prezența a două orașe importante din România, Bistrița și Fălticeni, care au demarat procedurile de parteneriat cu orașul Soroca.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/08/WhatsApp-Image-2022-08-28-at-17.01.27-1-1024x768.jpeg)
Intră acum și în grupul de