Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-28-at-18.35.43-1024x768.jpeg)
Un autocamion încărcat cu porumb s-a răsturnat, luni seara, pe șoseaua de centură a municipiului Rădăuți.
Potrivit sergent major Radu Gabriel din cadrul ISU Suceava un autotren încărcat cu porumb s-a răsturnat în afara părții carosabile pe centura municipiului Rădăuți.
El a spus că în urma evenimentului, conducătorul autotrenului, conștient și cooperant, a fost preluat de către echipajele medicale și paramedicale trimise fața locului.
La fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentului Rădăuți cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Suceava.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-28-at-18.35.42-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-28-at-18.43.37-1-1024x576.jpeg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-28-at-18.43.37-1024x880.jpeg)
Intră acum și în grupul de