Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/12/coloana-camioane.png)
Circulația rutieră spre Siret se face în continuare, luni dimineața, pe un singur fir din cauza coloanei de autocamioane care așteaptă să tanziteze punctul de trecere a frontierei.
Potrivit datelor Prefecturii Suceava, coloana de autotrenuri se întinde pe o distanță de aproximativ 15 kilometri pe DN 2 spre Vama Siret.
Vineri dimineața coloana de camioane de întindea pe o lungime de 18 kilometri.
Potrivit sursei citate, în zonă acționează trei echipaje de poliție rutieră și două de ordine publică.
Poliția Județeană Suceava a dispus monitorizarea atentă a valorilor de trafic greu privind circulația autotrenurilor cu marfă care se deplasează spre Punctul de Trecere a Frontierei Siret pentru gestionarea riscului rutier și de blocare a circulației publice.
Intră acum și în grupul de