Intră acum și în grupul de
Aeroportul Suceava a anunțat, marți, printr-un comunicat de presă, că în decursul zilei se preconizează întârzieri pentru zborurile companiei Wizz Air.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2019/03/wizz-air-a321ca32cb6df9174d68819203ffdfeadc3b_c4eb19ac-1024x682.jpg)
Astfel, întârzierea la decolare pentru cursele cu destinația Dortmund și Memmingen este de peste 5 ore, estimările pentru decolarea acestora fiind 18:40, respectiv 19:40.
Zborul cu destinația Milano Bergamo cu decolarea inițială marți la ora 18:55 a fost reprogramat pentru miercuri, 26 iulie, ora 12:30.
„Vă rugăm să verificați corespondența cu operatorul aerian (e-mail/mesaj) pentru situația fiecărui zbor în parte. Compania notifică pasagerii cu privire la orice modificare de zbor, inclusiv reprogramare, anulare sau întârzieri, ocupându-se totodată de formalitățile legate de transport și acomodări”, anunță Aeroportul Suceava.
Intră acum și în grupul de