Intră acum și în grupul de
Echipa Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din Cîrlibaba a ocupat un onorant loc III, concurând cu alte 8 loturi SVSU din țară, calificate la etapa națională a concursurilor specifice, care s-au desfășurat pe Stadionului Municipal Sighișoara, din județul Mureș
Lucrătorii SVSU Cîrlibaba, campioni național în trecut, și-au demonstrat din nou forma excelentă în care se află, a anunțat ISU Suceava.
„Ne bucurăm, alături de ei și de familiile lor, îi îmbrățișăm și le urăm succes pentru anul următor! Felicitări!!!”, a transmis ISU Suceava.
De menționat este că în perioada 09-11 august a.c., peste 200 de participanți din cadrul serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență au concurat la competiția desfășurată în incinta Stadionului Municipal Sighișoara, din județul Mureș.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/366804810_612255917764020_8299532907807102439_n-1024x942.jpg)
Timp de trei zile, 16 loturi reprezentative din județele Argeș, Brașov, Brăila, Caraș-Severin, Dâmbovița, Gorj, Iași, Maramureș, Mureș, Neamț, Olt, Satu Mare, Sibiu și Suceava au exersat tehnicile și deprinderile specifice, necesare îndeplinirii acţiunilor de intervenţie în situaţii de urgenţă.
Astfel, competitorii și-au arătat îndemânarea și au probat experiența dobândită, pe parcursul celor 3 probe dinamice, respectiv „Pista cu obstacole pe 100 metri”, „Stafeta 4×100 metri” și „Dispozitivul de interveție la motopompă”
Intră acum și în grupul de