Intră acum și în grupul de
Sportivul Traian Tudurean din cadrul C.S.T.A. Suceava a cucerit aurul la fiecare probă a Campionatului Balcanic de Radioorientare (ARDF).
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/WhatsApp-Image-2023-08-21-at-22.10.07-1024x768.jpg)
În perioada 10-15 august, în Primorsko, Bulgaria, a avut loc Cupa Mondială de Radioorientare „Marea Neagră” și în paralel Campionatul Balcanic de Radioorientare unde sportivul câmpulungean a obținut patru medalii de aur la toate cele patru probe, acestea fiind 144MHz, 3.5MHz, Sprint și Foxoring devansând țări precum Moldova, China sau Bulgaria.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/08/WhatsApp-Image-2023-08-21-at-22.10.071-1024x683.jpg)
În urmă cu câteva săptămâni, Traian Tudurean, împreună cu Jenică Mereuță, tot din cadrul aceluiași club au cucerit medalii de aur și de argint la Campionatul Național ce a avut loc la Deva.
Anul trecut Traian Tudurean a obținut titlul de vicecampion mondial și are din nou șansa de a-l obține la Campionatul Mondial de Radioorientare 2023 ce va avea loc în Cehia la finalul acestei luni.
Intră acum și în grupul de