Intră acum și în grupul de
O persoană a fost evaluată medical, joi dimineața, după ce a intrat cu mașina într-un stâlp în municipiul Suceava.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Suceava, maior Alin Găleată, a declarat că pe Calea Unirii, în cartierul Burdujeni, un autoturism a ieșit în afara părții carosabile și a intrat într-un stâlp.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-02-at-09.05.09_224931cc-1024x768.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-02-at-09.05.10_42a6fc9f-768x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-02-at-09.05.10_7697a7e3-1024x768.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-02-at-09.05.11_1d141446-768x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-02-at-09.05.12_953127b1-768x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-02-at-09.05.12_d1e40714-1024x768.jpg)
La locul incidentului au intervenit prompt pompierii militari din cadrul ISU Suceava, cu o autospecială pentru descarcerare, precum și o echipă de la Serviciul Mobil de Urgență, Reanimare și Descarcerare (SMURD), cu sprijinul unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Suceava.
Potrivit informațiilor primite, în accident a fost implicată o singură persoană, care era conștientă și cooperantă. Aceasta a fost evaluată de către cadrele medicale și paramedicale prezente la fața locului. Cu toate acestea, persoana a decis să refuze transportul la spital.
Intră acum și în grupul de