Intră acum și în grupul de
Plutonierul adjutant Radu Pețenghea din cadrul ISU Suceava a fost medaliat cu aur la “Concursul – Semtex Grand Prix 6” desfășurat în incinta Casei de Cultură din Suceava în data de 29 octombrie 2023, unde a obținut locul I la categoria „Culturism Masters Open”, anunță ISU Suceava.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/397562447_659687219687556_1112532038354525989_n.jpg)
Plutonier Radu Gabriel din cadrul ISU Suceava a precizat că pentru Radu Pețenghea sportul a fost și rămâne un aliat de nădejde, care îi dă puterea de a susține un efort prelungit în îndeplinirea misiunilor încredințate pentru salvarea semenilor, a bunurilor acestora și a mediului, dar și claritatea de a lua cele mai bune decizii în situații limită.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/397486357_659687406354204_5294459915536270468_n-1024x683.jpg)
„Felicitări Radu încă o dată pentru performanțele obținute și dăruirea de care dai dovadă! Suntem mândri de tine!”, a transmis ISU Suceava.
Intră acum și în grupul de