Intră acum și în grupul de
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a avut, vineri, la Primărie, o întâlnire cu ambasadorul Suediei în România, Therese Hydén, care a vizitat, împreună cu o delegație, municipiul Suceava.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-17-at-14.32.14_7229db1e-1024x683.jpg)
Potrivit primarului, în cadrul întâlnirii a trecut în revistă proiectele municipalității, a făcut o prezentare a Sucevei, evidențiind colaborarea cu orașe suedeze pe proiecte europene comune.
„De asemenea am discutat și implicarea orașului nostru în ceea ce privește legătura cu Ucraina”, a precizat Lungu.
El a menționat că s-a stabilit să se colaboreze pe proiecte comune în domeniul mediului, dar și pe linie de asistență socială cu partenerii care au însoțit diplomatul suedez.
Intră acum și în grupul de