CSȘ Rădăuți, campion pe echipe la Campionatul Național Școlar de Lupte Greco-Romane după o pauză de 31 de ani

CSȘ Rădăuți a obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național Școlar de Lupte Greco-Romane.

Astfel, în perioada 22-24.03.2024 Sala Sporturilor Trivale din Pitești a găzduit Campionatul Național Școlar de Lupte Greco-Romane, competiție care a reunit la start 120 de participanți.

Clubul Sportiv Școlar Rădăuți a participat cu un număr de 6 sportivi, iar la finalul competiției luptătorii au obținut rezultate de excepție, aducând la CSȘ Rădăuți titlul de campion pe echipe după o pauză de 31 ani.

Astfel, Alexandru Lungu a devenit campion național, Ioan Iordăchiță a obținut titlul de campion național, Robert Cuciurean s-a clasat pe locul 2, Codrul Bondor pe locul 3, Theo Moloce pe locul 3, iar Nicolae Karliiciuk s-a clasat pe locul 7.

Antrenorii Bighei Robert, Mihai Reman în colaborare cu antrenorul de la CSM Rădăuți, Rusu Florin au mulțumit tuturor celor implicați în pregătirea sportivilor, inclusiv părinților și conducerii C.S.Ș. Rădăuți, care a fost alături de echipă și a avut susținere necondiționată.