Intră acum și în grupul de
În perioada 12-14 aprilie 2024, la Călărași, CSM Bucovina Rădăuți a obținut o performanță remarcabilă la Cupa României la categoria U20. Echipa a adus acasă o medalie de bronz și un loc 5 în două categorii de greutate.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/437858537_2765634716934083_708329692978637963_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/437929619_2765634806934074_110037735461050533_n-768x1024.jpg)
Luptătorul Lungu Constantin a făcut cinste clubului său, câștigând medalia de bronz în categoria 72 kg. Performanța sa a fost impresionantă, demonstrând abilități deosebite și determinare pe tatami.
De asemenea, Bondor Codruț a reușit să se claseze pe locul 5 în categoria 82 kg, contribuind și el la succesul echipei.
CSM Bucovina Rădăuți a demonstrat încă o dată că are o echipă puternică și dedicată, iar aceste rezultate nu fac decât să confirme talentul și munca grea depuse de sportivii lor.
Intră acum și în grupul de