Intră acum și în grupul de
În localitatea Rădășeni, un incendiu a izbucnit la o gospodărie, mobilizând intervenția pompierilor militari și a lucrătorilor SVSU Rădășeni cu trei autospeciale.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-25-at-12.12.19_d456fed1-1024x473.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-25-at-12.12.19_e4a7f97b-473x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-25-at-12.12.19_ee3c927a-1024x473.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-25-at-12.12.20_2ec4e80a-1024x473.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-25-at-12.12.20_03ffa724-1024x473.jpg)
Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Suceava, maior Alin Găleată, flăcările au afectat casa de locuit și o anexă gospodărească.
În incendiu au ars acoperișul casei pe aproximativ 150 mp, obiecte de mobilier și aparate electronice dintr-o cameră de locuit, elemente de tâmplărie (două ferestre și o ușă), precum și tavanul din lemn al încăperii și s-au deteriorat tencuielile, zugrăvelile interioare și alte bunuri.
Incendiul a izbucnit din podul locuinței, iar cauza probabilă a fost un scurtcircuit produs la un conductor electric din aluminiu.
Incendiul a fost lichidat, iar pompierii au salvat restul casei de locuit și construcțiile învecinate, cu bunurile aferente.
Intră acum și în grupul de