Festivalul verii în parcarea Shopping City Suceava de vineri 21 iunie până luni 24 iunie. Vor susține concerte Sofia Vicoveanca, Laura Olteanu, Marius Zgâianu sau Alexandru Recolciuc. Vezi programul festivalului

În perioada 21-24 iunie sucevenii sunt invitați să se distreze la Festivalul Verii în parcarea Shopping City Suceava! Petrecerea începe de vineri și ține până luni cu interpreți de renume și ansambluri folclorice foarte îndrăgite de publicul sucevean: Sofia Vicoveanca, Laura Olteanu, Marius Zgâianu, Alexandru Recolciuc și alți artiști de renume.

Pe 24 iunie, de sânziene, seara se încheie cu un concert susținut de îndăgita interpretă de muzică populară Sofia Vicoveanca!!! Iubitorii de adrenalină sunt invitați în parcul de distracții, iar pofticioșii sunt așteptați cu mici, bere de casă și multe produse delicioase.

Nu rata Festivalul Verii între 21 și 24 iunie la Shopping City Suceava!

Program Festivalul Verii 22 Iunie – 24 Iunie 2019

22 iunie

  • 16.00  

          o   Ans. Moştenitorii din Gura Humorului

  • 17.00

          o   Petronela Petruneac

  • 17.30

          o   Adriana Crainiciuc

          o   Melisa Elena Marian

          o   Narcis Sarafim Cojocaru

          o   Antonia Seciu

          o   Maria Denisa Pâțu

          o   Delia Maria Ciobanu

          o   Denisa Flutur

  • 18.00

          o   Tudor Ștefan

          o   Iulia Rusu (3 piese)

          o   Nicoleta Afrăsinei (20 min)

  • 18.30

          o   Viorica Galan Dumbravă

          o   Ansamblul Sălceanca

  • 19.00

          o   Andreea Gemănar

          o   Claudia Elena Prindii

          o   Ștefania Zamosteanu

          o   Coresciuc Nicoleta

          o   Coresciuc  David

  • 19.30

          o   Cătălin Mihai Ciobanu

  • 20.00

          o   Alina Vasincu – 4 piese (15 min)

          o   Razvan Ciobanu (20 min)

          o   Cristian Patraș

          o   Nicoleta Cojocaru

23 iunie

  • 13.00-13.30

          o   Ansamblul Bidirelu

          o   Costel Moldovan

          o   Ionuț  Popovici

          o   Lenuța Sarman

          o   Georgiana Moroșan

          o   Claudia Elena Prindii

  • 13.30-14.00

          o   Ansamblul Piatra Străjii  Pojorâta

          o   Gabriela Teișanu

  • 14.00-14.30

          o   Andreea Gemănar

          o   Gratiela Balan

          o   Marinel Silea

          o   Ștefania Zamosteanu

  • 14.30-15.00

          o   Ansamblul Codrișor Dornești

          o   Petronela Petruneac

  • 15.00-16.00

          o   Laura Olteanu

          o   Mădălina Borșan

          o   Mariuța Alupului

          o   Ruxandra Tănase

          o   Diana Florentina Big

          o   Florina Chiruț

          o   Giulia Rodinciuc

  • 16.00-16.30

          o   Ansamblul Codrișor Dornești

  • 16.30-17.00

          o   Melisa Elena Marian

          o   Adriana Crainiciuc

          o   Narcis Sarafim Cojocaru

          o   Antonia Seciu

          o   Delia Maria Ciobanu

          o   Maria Denisa Pâțu

  • 17.00-17.30

          o   Gheorghiță Ciot

  • 17.30-18.00

          o   Ansamblul Piatra străjii  Pojorâta

          o   Nicoleta Cojocaru

  • 18.00-18.30

          o   Clara Ioana Hurjui

          o   Luiza Gabor

          o   Iulia Rusu

          o   Tudor Ștefan

          o   Cristian Patraș

  • 18.30-19.00

          o   Marius Zgaianu

  • 19.00-19.30

          o   Alexandru Recolciuc

  • 20.00-20.30

          o   Viorica Duceac

  • 20.00-20.30

          o   Doina Petroaie și Ciprian Petroaie

  • 20.30-21.00

          o   Nicolae Vieru

  • 21.00-21.30

          o   Trupa Mirela Dance

          o   Dansuri orientale

24 Iunie

  • 14.00-15.00        

          o   Ansamblul Bidirelu

          o   Costel Moldovan

          o   Claudia Elena Prindii

          o   Georgiana Moroșan

          o   Lenuța Sarman

          o   Ionuț Popovici

          o   Melisa Elena Marian

          o   Marta Crețu

          o   Maria Denisa Pâțu

          o   Ioana Filip

          o   Andrei Ciocârlan

          o   Ștefania Zamosteanu

          o   Iulia Rusu

          o   Luiza Gabor

  • 15.00-15.30

          o   Ionuț Dobrea

  • 15.30-16.00

          o   Ansamblul piatra Străjii Pojorăta

          o   Elisa Hechelciuc

  • 16.00-16.30

          o   Alina Vasincu

          o   Clara Ioana Hurjui

          o   Giulia Rodinciuc

          o   Cristian Patraș

  • 15.30-16.00

          o   Ansamblul Gelu Constantinescu

          o   Ciprian Petroaie

          o   Doina Petroaie

  • 17.30-18.00

          o   Gheorghiță Ciot

  • 18.00-18.30

          o   Nicoleta Cojocaru

  • 18.30-19.30

          o   Sofia Vicoveanca

  • 19.30-20.00

          o   Laura Haidău

  • 20.00-20.30

          o   Alexandru Recolciuc

  • 20.30-21.00

          o   Ansamblul Gelu Constantinescu

Organizator: MEnterprises.

loading...