“Zilele Sucevei 2013”, in parcarea Iulius Mall Suceava. Consulta aici programul manifestarilor!

Zilele Sucevei 2012Parcarea Iulius Mall Suceava va găzdui in perioada 21-24 iunie 2013, manifestarea intitulata „Zilele Sucevei”, care se va desfasura dupa urmatorul program:

Vineri, 21 iunie:

• Ora 16:00 muzica populara: Alexandru Recolciuc, Laura Haidau, Ionel Coca, Ionela Popescu, Gheorghita Ciot si Dorel Ionel; muzica usoaraCristian Munteanu; concert cu formatia rock  Crosside”; recitalLucian Darie (Vocea ROMANIEI)& DJ Jacky.        

 Sambata, 22 iunie: 

• Ora 16:00 – muzica populara: Ansamblul “Clopotelul” din Comanesti (dansuri populare); Ansamblul “Bujorii Bucovinei”.

• Ora 18.00 – Trupele de dans “ Don`t Touch” si Scoala 9, Davido Cezari, DJ Vlado &Dance Generation (Romanii au talent); Trupa de dans “K-lypso”; “Trupa 9”; muzica usoara: Sorin Ursan (Romanii au talent); concert –Leo Iorga & Adi Ordean (PACT – fostul COMPACT); concert  DAGGU Project” (Germania); concert ALESSIA.

Duminica, 23 iunie: 

• Ora 16:00 muzica populara: Grupul de copii “Balada” Suceava  condus de maestrul George Sarbu; Ansamblul “Rapsodia  Bucovinei” condus de dirijorul Ovidiu Svart; Concert cu interpretul de muzica populara Anton Achitei; 

• Ora 18.00 Formatia “Artis Band”; “Boom Dance “ – campioni nationali la dans sportiv si de societate; Formatia latino “Los Anonimos”; Concert extraordinar  Ion Suruceanu (Republica Moldova); Concert  Alex Velea.

• Ora 22:00 – FOC DE ARTIFICII.

 Luni, 24 iunie:

 • Ora 15.30 – “Cupluri de Aur”   acordarea de diplome cuplurilor care sarbatoresc “nunta de aur”;

 • Ora 16:00 – muzica populara: Ansamblul Scolii Populare de Arta “Ion Irimescu”;Doina si Ciprian Petroaie, Gabriela Teisanu, Alexandru Recolciuc, Marius Zgaianu; concert cu interpretul de muzica populara  Cristian Pomohaci; Constantin Atodiresei, Roxana Sava, Lucian Motovelet, Andreea Chiselita, Nicoleta Cojocaru si Calin Brateanu;

Ansamblul “Ciprian Porumbescu”

Solisti:  Margareta Clipa                           Solisti instrumentali: Leonard Zama

Gheorghe Finis                                                                            Dan Decebal Pitic

Sorin Filip                                                                                    Constantin Pascal

Lucica Paltineanu                                                                        Ionut Tanta

Rodica Andronic                                                                         Dinu Croitoru

Nicolae Vieru                                                                              Adrian Semeniuc

Adriana Bucevschi

Conducerea muzicala – dirijor Viorel Leanca

CETATE

Vineri, 21 iunie – (muzica rock suceveana) – Vor concerta cele mai bune trupe rock din Suceava: Mechanics, OKRA, Pegas si Odyssey.                            

Sambata, 22 iunie – (muzica rock si hip hop) – Ceilalti (hip hop), Bucovina;                                                 

Invitat special: formatia  Atac de Cord    Ucraina; Concert cu formatia rock Timpuri Noi.   

Duminica, 23 iunie: Fanfara Todiresti + dansuri populare; concert folk Walter Ghicolescu (Cenaclul Flacara) – Terasa Admiral Cetate.

CENTRU (esplanada Casei de Cultura)

Sambata, 22 iunie:  

• Ora 17.00 – Ovidiu Svart (nai) + Mihaela Svart (vioara) – Café Concert; Trupa 9  (Marius Alexandru Aluncăriței – lead guitar si Teodora Botez-voce).

Duminica, 23 iunie:

• Ora 17.00 – Johannes Onesciuc (pian), Richard Gagiu (pian),Bucovina Brass Orchestra (jazz).

ITCANI (parcul Garii)

Sambata 22 iunie:

Ora 17.00Fanfara municipiului Suceava.

CENTRUL PENTRU PASTRAREA TRADITIILOR BUCOVINENE

Luni, 24 iunie:

• Orele 14.00-18.00 – “Iana Sanziana si Casa Bucovineana” – celebrarea “Zilei Internationale a Iei” – organizatori: S.C. Crai Nou si S.C. ACCES TRAVEL S.A.