Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-20-at-17.28.23-1024x683.jpeg)
Deputatul PSD de Suceava Gheorghe Șoldan a participat, în week-end, la Congresul Partidului Democrat din Republica Moldova alături de conducerea PSD.
Șoldan a făcut parte din delegația Partidului Social Democrat condusă de președintele partidului, Marcel Ciolacu, și care a participat la Congresul Partidului Democrat din Republica Moldova, partid care de acum se va numi Partidul Social Democrat European.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-20-at-17.28.18-1024x683.jpeg)
„Este un nou început pentru stânga europeană de peste Prut. Crizele suprapuse au demonstrat că cetățenii moldoveni au nevoie de soluții reale pentru a depăși această perioadă dificilă”, a spus Șoldan.
El a menționat că le-a urat succes colegilor social-democrați din Republica Moldova.
„Am încredere că viitoarele alegeri vor demonstra că direcția pe care și-au stabilit-o acum este cea corectă”, a concluzionat deputatul Șoldan.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-20-at-17.28.14-1024x683.jpeg)
Intră acum și în grupul de