Intră acum și în grupul de
O campanie de sterilizare și microcipare a câinilor de rasă comună și metiși cu stăpân va fi derulată în perioada 8-18 iunie la adăpostul public al municipiului Suceava.
Viceprimarul Sucevei, Lucian Harșovschi, a declarat că în perioada 8-18 iunie se desfășoară o campanie de sterilizare și microcipare a câinilor de rasă comună și metiși cu stăpân.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2019/05/campanie-vaccinare.jpg)
„Așa putem reduce abandonul și implicit numărul câinilor fără stăpân de pe străzile municipiului”; a spus viceprimarul.
El a menționat că această campanie se va desfășura la adăpostul public al municipalității
Intră acum și în grupul de