Intră acum și în grupul de
Un bătrân în vârstă de de 80 ani, care conducea scaunul cu rotile acționat electric a fost lovit de o mașină, luni, la amiază, deoarece nu a acordat prioritate autoturismului. Acesta a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2012/12/16336.jpg)
Potrivit IPJ Suceava, în timp ce conducea scaunul cu rotile acționat electric pe strada 22 Decembrie din municipiul Rădăuți, luni, la amiază, un localnic de 80 de ani a efectuat virajul la stânga pentru a pătrunde pe strada Petre Liciu, fără să acorde prioritate de trecere autoturismului condus regulamentar de un bărbat de 43 de ani din comuna Marginea și a intrat în coliziune cu acesta.
În urma impactului, a rezultat rănirea ușoară a bărbatului de 80 de ani, care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorii celor două vehicule au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, li s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În acest caz, s-a deschis dosar penal. ( Adelina Cristina Ciobanu)
Intră acum și în grupul de