Intră acum și în grupul de
Accidentul s-a produs în seara de joi. O șoferiță de 19 ani din comuna Vama se deplasa cu autoturismul BMW pe DN17A, în apropierea localității Vatra Moldoviței. Ajunsă într-o curbă deosebit de periculoasă la dreapta, nu a adaptat viteza de deplasare și a pătruns pe contrasens unde a intrat în coliziune laterală cu un camion condus din direcția opusă de către un bărbat de 31 ani din comuna Marginea.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2017/08/interventie-politie-isu-smurd-noaptea-5.jpg)
De menționat este că autocamionul circula pe un sector de drum cu accesul interzis autovehiculelor cu masa maximă autorizată mai mare de 7,5 tone.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătoarei auto care a fost transportată la Spitalul Municipal Câmpulung Moldovenesc pentru îngrijiri medicale.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, apoi le-a fost recoltată câte o probă biologică de sânge.
În acest caz s-a deschis un dosar penal privind infracțiunea de „vătămare corporală din culpă”.
Intră acum și în grupul de