Intră acum și în grupul de
Două autospeciale de stingere din cadrul ISU Suceava s-au deplasat în comuna Corni din județul Botoșani, în sprijinul pompierilor botoșăneni care luptă cu un incendiu ce a cuprins un cvartal întreg de locuințe.
Purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Lt. Alin Găleată, a informat că incendiul a izbucnit la o gospodărie de pe raza satului Mesteacăn, comuna Corni.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/09/028ca583-8c13-48af-af99-b9bdefbf9b32.jpg)
Ulterior, focul s-a extins și asupra altor clădiri. La sosirea forțelor de intervenție, doua clădiri erau arse în totalitate, altele fiind cuprinse de flăcări.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/09/caf6cafd-182f-4915-b726-0ed461aabd21.jpg)
Intervenția continuă, la fața locului fiind prezenți, pe lângă pompierii suceveni, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Botoșani, cu trei autospeciale cu apă și spumă, o ambulanță SMURD, un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanta Botoșani, precum și pompierii voluntari din comunele Corni și Vorona.
Intră acum și în grupul de