Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-09-at-15.06.33-1024x665.jpeg)
Două femei au fost rănite, duminică după amiaza, într-un accident rutier care s-a produs la Milișăuți.
Potrivit anchetei polițiștilor, duminică, la ora 13:44, în timp ce conducea autoturismul pe DN2H dinspre municipiul Suceava către municipiul Rădăuți, o femeie de 26 de ani din orașul Vicovu de Sus a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un stâlp.
Din evenimentul rutier a rezultat rănirea conducătoarei auto și a unui pasager din autoturism, care au fost transportați cu ambulanța la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătoarea auto a fost testată de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În acest caz s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
Intră acum și în grupul de