Intră acum și în grupul de
Un bărbat din Volovăț a murit, vineri după amiaza, în mașina cu care revenea de la muncă.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/12/politia-nu-treceti1.jpg)
Potrivit verificărilor făcute de polițiști, bărbatul respectiv locuia în Volovăț și era un cunoscut consumator de băuturi alcoolice, fiind diagnosticat recent cu alcoolism cronic.
Acesta a mers vineri dimineața cu încă doi colegi la muncă toți trei ocupându-se cu lucrul în fondul forestier.
În jurul orelor 17.30 cei trei mergeau către locuițe cu o autoutilitară, iar unul dintre ei a acuzat dureri în zona pieptului după ce în prealabil consumase băuturi alcoolice, motiv pentru care unul dintre ei, care era și conducător auto, a oprit autoturismul pe raza comunei Volovăț și a apelat de îndată 112 solicitând intervenția unui echipaj al ambulanței.
În scurt timp, la fața locului a sosit un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Suceava care, după efectuarea manevrelor de resuscitare a constatat decesul bărbatului.
În acest caz urmează să fie făcută necropsia în vederea stabilirii cauzei decesului.
Intră acum și în grupul de