Vezi aici castigatorii Concursului IT ELITE organizat de Colegiul National „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc!

Cea de-a II-a editie a concursului IT ELITE organizat de Colegiul National „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc si-a desemnat castigatorii, informeaza intr-un comunicat de presa, drd. ing. Gabriel Anastasiu.

Potrivit sursei citate, concursul s-a desfasurat pe sectiuni, la care au participat echipaje din trei judete:  Suceava, Botosani si Bacau.

Sectiunea TIC clasele V-VI

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Braiesti, Iacobeni

Un numar de 18 elevi din clasele a V-a si a VI-a

Trei premii si o mentiune

Locul I – Debren Andrei, clasa a V-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul II – Negrea Gabriela, clasa a VI-a, Scoala Gimnaziala Braiesti
Locul III – Pohoata Maria Magdalena, clasa a VI-a, Scoala Gimnaziala Braiesti
Mentiune – Buta Geanina, clasa a VI-a, Scoala Gimnaziala Braiesti

Sectiunea TIC clasele a IX-a

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Falticeni, Gura Humorului

Trei premii si o mentiune

Locul I – Ciobica Madalina, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul II – Vultur David, C.N. „Nicu Gane” Falticeni
Locul III – Ioneac Rares, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldoevenesc
Mentiune – Niga Tiberiu, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc

Sectiunea TIC clasele IX-X

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Falticeni, Gura Humorului

Trei premii si o mentiune

Locul I – Dulgheru Alexandru, clasa a X-a, C.N. „Nicu Gane” Falticeni
Locul II – Bogus Vlad, clasa a X-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul III – Bilavschi Iustin, clasa a X-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Mentiune – Proboteanu Razvan, clasa a X-a, Colegiul Silvic Bucovina Campulung Moldovenesc

Sectiunea Power Point clasele VII-VIII

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Braiesti, Bacau

Un numar de 10 elevi

Trei premii si o mentiune

Locul I – Tanase Ioana Mihaela, clasa a VIII-a, Scoala Gimnaziala Braiesti
Locul II – Nechitoaia George Edward, clasa a VII-a, C.N. „Ferdinand I” Bacau
Locul III – Tirnovan Camelia Elena, clasa a VIII-a, Scoala Gimnaziala Braiesti
Mentiune – Custura Stefan, clasa a VII-a, C.N. „Ferdinand I Bacau”

Sectiunea Power Point clasele IX-XII

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Suceava, Gura Humorului, Bacau

Un numar de 18 elevi

Trei premii si o mentiune

Locul I – Cajvan Mihaela, clasa a IX-a, C.N. “Petru Rares” Suceava
Locul II – Buzgan Paul, clasa a IX-a, C.N. “Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul III – Cobzuc Petru, clasa a X-a, Colegiul “Alexandru cel Bun” Gura Humorului
Mentiune – Macovei Lucian, clasa a XI-a, Colegiul Silvic Bucovina Campulung Moldovenesc

Sectiunea Web design

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Botosani, Suceava, Falticeni, Bacau

Un numar de 6 elevi

Trei premii si o mentiune

Locul I – Echipa Colegiului „Dimitrie Cantemir” Suceava
Locul II – Echipa Colegiului National “Nicu Gane” Falticeni
Locul III – Echipa Colegiului Nicolae Iorga Botosani
Mentiune – Echipa Colegiului National “Ferdinand I” Bacau

Sectiunea Photoshop

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Botosani, Falticeni

Un numar de 14 elevi

Trei premii si o mentiune

Locul I – Caleniuc Andrei, clasa a XI-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul II – Liviu Globa, clasa a X-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul III – Mihaliuc Ioana, clasa a X-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Mentiune, Bostiog Andrei, clasa a V-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc

Sectiunea Fotografie

Echipaje din urmatoarele localitati: Campulung Moldovenesc, Suceava

30 de lucrari prezentate

Trei premii si o sectiune

Locul I – Tudurean Ionut, clasa a X-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul II – Vornicu Romina, clasa a IX-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Locul III, Horga Iustina, clasa a IX-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc
Mentiune, Ursachi Irina, clasa a XI-a, C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc

In document se arata ca, concursul desfasurat la C.N. „Dragos Voda” Campulung Moldovenesc a fost coordonat de drd. ing. Gabriel Anastasiu.

loading...