FC Argeş, umilită în ultimul amical din Portugalia (Fotbal)

Formaţia FC Argeş a pierdut categoric ultima partidă amicală disputată, miercuri seară, în stagiul de pregătire din Portugalia contra celor de la Academica Coimbra. Elevii lui Ionuţ Badea au fost învinşi cu scorul de 0-9, deşi meciul a fost unul echilibrat până la jumătatea primei reprize.
Portughezii au preluat apoi ostilităţile şi au înscris de trei ori până la pauză. Academica Coimbra a mai înscris de şase ori în partea a doua, profitând şi de faptul că antrenorul Ionuţ Badea a efectuat mai multe schimbări.
Tehnicianul Ionuţ Badea a folosit următoarea formulă de echipă: Boşneag (Coca 46) – Mircea Stan (Ghiţă 46), Diţă, Bălaşa (Lăcustă 65), Poenaru (Sergio Pereira 46) – Bazzi (Valentin Stan 46), Tănase (Voicu 33), Tameş (Mina 79), Năstăsie (Doman 46) – Iordache (Beuran 76), Kamara (Dulcea 46).
În celelalte meciuri din cantonamentul lusitan, FC Argeş a mai înregistrat două victorii, cu Estoril (2-1) şi Benfica de Luanda (4-1), dar şi un rezultat de egalitate, cu Rio Maior (3-3).