Progresul Frătăuţii Vechi – FC Marginea şi Locomotiva Zvoriştea – Foresta Mălini, derbiurile etapei cu numărul 20 (Fotbal, Liga a V-a)

În etapa a XX-a a seriei I a Ligii a V-a se vor disputa meciurile:

Locomotiva Dorneşti – Bucovina Şerbăuţi
Arbitri: Bogdan Conţ – Lucian Sofian şi un arbitru stagiar.
Observator: Radu Craioveanu
Unirea Horodnic – Bucovina Frătăuţii Noi
Arbitri: Iulian Raicu – Ilie Ihnatiuc şi Răzvan Schipor.
Observator: Ilie Ion
Avântul Volovăţ – Carpaţi Gălăneşti
Arbitri: Dorin Prodan – Mircea Guraliuc şi un arbitru stagiar.
Observator: Teofil Miron
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Avântul Grămeşti
Arbitri: Marcel Irimie – D. Zamfirescu şi Lilioara Grămadă.
Observator: Constantin Bosânceanu
Eusadi Negostina – Flacăra Vicovu de Jos
Arbitri: Adrian Rădăşanu – Vasile Pelmuş şi un arbitru stagiar.
Observator: Cristi Păduraru
Constructorul Dărmăneşti – Fagga Pârteşti
Arbitri: Marcel Hopulele – Andrei Bilius şi un arbitru stagiar.
Observator: Vasile Băiţan
Progresul Frătăuţii Vechi – F.C. Marginea
Arbitri: Vlad Ciobanu – Daniel Duduţă şi Vlad Tanase.
Observator: Gheorghe Boghean
Polul Nord Falcău – Stejarul Cajvana
Arbitri: Teodor Moroşan – Liviu Chilariu şi un arbitru stagiar.
Observator: Ion Sopon
Bucovina Calafindeşti stă.

În etapa a XX-a a Seriei a II-a a Ligii a V-a se vor disputa meciurile:

Ştiinţa Mitoc – Fulgerul Ciprian Porumbescu
Arbitri: Radu Teleagă – Adrian Grecu şi Liviu Beclea.
Observator: Cristi Agafiţa
Şomuzul Preuteşti – Viitorul Vereşti
Arbitri: Andrei Iţco – Constantin Neamţu şi Alexandru Libenciuc.
Observator: Anton Buruiană
Victoria Păltinoasa – Spicul Moara
Arbitri: Ionuţ Chirap – Cosmin Ioniţă şi un arbitru stagiar.
Observator: Bogdan Agafiţa
Voinţa Stroieşti – Avântul Baia
Arbitri: Silviu Pintea – Cosmin Mocanu şi un arbitru stagiar.
Observator: Marcel Dorian
Flacăra Roşie Udeşti – Foresta Râşca
Arbitri: Alexandru Filipciuc – Marius Costiuc şi I. Teodorescu.
Observator: Mihai Lionte
Moldova Drăguşeni – Rapid CFR III Suceava
Arbitri: Cătălin Ariciuc – Vasile Vranău şi M. Antonescu.
Observator: C. Jamaischi
Locomotiva Zvoriştea – Foresta Mălini
Arbitri: Ioan Moldovan – Daniel Trofin şi Andrei Şuleap.
Observator : Vasile Bejinaru
Viitorul Adâncata – Progresul Ilişeşti
Arbitri: Vasile Ihnatiuc – Alin Ursache şi Cr. Breabăn.
Observator: Dumitru Blănaru
Progresul Salcea – Recolta Fântânele
Arbitri: Ionuţ Ignat – Adrian Ghiuţă şi un arbitru stagiar.
Observator : Radu Caşuba
Arbitrii stagiari vor fi desemnaţi vineri.