Bradul Putna a învins la limită (Fotbal, Liga a IV-a)

Într-un meci contând pentru etapa a XX-a din Liga a IV-a, Bradul Putna s-a impus, scor 1-0, în faţa Avântului Frasin, prin golul marcat de Alex Martinescu (foto) în minutul 37, acesta finalizând cu un şut în vinclul porţii adverse, după o acţiune luată pe cont propriu. Spre final, oaspeţii, care din minutul 77 au evoluat în inferioritate numerică, au avut o ocazie mare de a egala însă, per ansamblu, gazdele au dominat partida.

Bradul Putna: Zubaş – Turliuc, Ţurcan, Ţugui (cpt), Dănilă, Simota, Leonte, Florescu, Martinescu, Bijec, Romega. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat Puzdre şi Bîru. Antrenor: Victor Găluşcă

Avântul Frasin: Jitari – Dranca, Flutur, Gemănar, Pircu, G. Moroşan, M.Moroşan, Gemănari, Drelciuc, Soroceanu, Corleciuc. Antrenor: Dorel Bilan. Au mai intrat:V. Bilan, Ruscan şi Hanuseac.

„Fotbaliştii mei au dominat mai mult, însă starea precară a suprafeţei de joc le-a pus mari probleme la construcţie. Chiar dacă jocul nu s-a ridicat la un nivel prea înalt, sunt mulţumit pentru cucerirea celor 3 puncte”, a declarat antrenorul Bradului, Victor Găluşcă. În urma acestui rezultat, Bradul Putna a urcat pe locul opt al clasamentului, devansând chiar pe adversara de duminică, Avântul Frasin.