Se reia şi Seria a III-a (Fotbal, Liga a V-a)

Duminică, 5 aprilie, vor avea loc meciurile etapei a XXIV-a din Seria I şi Seria a II-a a Ligii a V-a precum şi partidele din runda a XII-a a Seriei a III-a. Iată programul jocurilor şi arbitrii delegaţi la aceste întâlniri.

Seria I

FC Bucovina Frătăuţii Noi – Carpaţi Gălăneşti
Arbitri: Gheorghe Ignătescu – Ilie Grămadă, Bogdan Creţu (Suceava)
Bucovina Şerbăuţi – Avântul Grămeşti
Arbitri: Alexandru Ursul – Cosmin Ioniţă, Bogdan Pişta (Fălticeni)
Locomotiva Dorneşti – Flacăra Roşie Udeşti
Arbitri: Cristi Cearcovschi – Bogdan Conţ, I. Tipa (Suceava)
Unirea Horodnic – Fagga Pîrteşti
Arbitri: Lucian Nataraş – Daniel Cojocaru, Alin Ursache (Siret)
Avântul Volovăţ – FC Marginea
Arbitri: Ionuţ Marciuc – Cristi Ilie, Gabriel Haucă (Suceava)
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Stejarul Cajvana
Arbitri: Teodor Moroşan – Liviu Chilariu, L. Ştefan (Suceava)
Eusadi Negostina – Bucovina Calafindeşti
Arbitri: Ştefan Zaharie – Adrian Grecu, Liviu Beclea (Rădăuţi)
Constructorul Dărmăneşti – Polul Nord Falcău
Arbitri: Ioan Mateiciuc – Cristi Alupoaie, Daniel Trofin (Siret)
Progresul Frătăuţii Vechi stă.

Seria a II-a

Viitorul Vereşti – Spicul Moara
Arbitri: Alexandru Moruz – Andrei Iţco, Ionuţ Lungu (Suceava)
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Avântul Baia
Arbitri: Alexandru Filipciuc – D. Zamfirescu, Iulian Hreniuc (Suceava)
Ştiinţa Mitoc – Foresta Râşca
Arbitri: Iulian Raicu – Răzvan Haureş, Critsian Buhăianu (Siret)
Şomuzul Preuteşti – Rapid CFR III Suceava
Arbitri: Iosif Lucaci – Vasile Vranău, Ionuţ Tcaciuc (Suceava)
Victoria Păltinoasa – Foresta Mălini
Arbitri: Vasile Tacu – Cătălin Cucoş, Florin Aioanei (Suceava)
Voinţa Stroieşti – Progresul Ilişeşti
Arbitri: Vasile Amariei – Valentin Ivan, Petru Miftode (Fălticeni)
Flacăra Roşie Udeşti – Recolta Fântânele
Arbitri: Ionuţ Avădanei – Gheorghe Dumitru, I. Porcoşoaie (Suceava/Fălticeni)
Moldova Drăguşeni – Viitorul Adâncata
Arbitri: Cristian Iavni – Vasile Pelmuş, Dan Hrebenciuc (Suceava)
Locomotiva Zvoriştea – Progresul Salcea
Arbitri: Alex Blanaru – Ion Pîntea, Alex Nistor (Fălticeni)

Seria a III-a

FC Pojorâta – Inter Capu Câmpului
Arbitri: Cătălin Ariciuc – Cornel Popovici, M. Trăistar (Suceava)
Vânătorul Dorna Candreni – Turboforest Poiana Stampei
Arbitri: Dorin Prodan – Dorin Tîrnovan, Laurenţiu Lazăr (Gura Humorului)
Călimani Şaru Dornei – Călimănelul Panaci
Arbitri: Marcel Hopulele – Gheorghe Şestac, Vasile Tănase (Gura Humorului)
CSM Rarăul II Câmpulung – Bistriţa Broşteni
Arbitri: Ionuţ Ignat – Alexandru Libenciuc, I. Muntean (Suceava)
Larix Dornişoara stă.